کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

پنجمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد در ۶ اسفند با حضور متخصصان و دست‌اندر‌کاران حوزه صنعت سازه‌های فولادی ساختمانی و صنعتی کشور به همت انجمن سازه‌های فولادی ایران در محل همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، در این رویداد بین المللی استادان برگزیده‌ای از کشورهای آمریکا، استرالیا و ایتالیا در زمینه تولید سازه‌های فولادی مقاوم و و نحوه اجرا از طریق روش‌های نوین به سخنرانی پرداختند. یکی از اهداف اصلی برگزاری این کنفرانس نزدیکی دانشگاه و صنعت برای توسعه پایدار عنوان شده است.

رییس هیئت مدیره انجمن سازه‌های فولادی ایران درباره اهداف برگزاری این رویداد گفت: هدف اصلی برگزاری پنجمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد معرفی آخرین دستاوردهای علمی، فنی و اجرایی سازه‌های فولادی در با تولید اسکلت فولادی، طراحی و مسائل اجرایی است.

علی مزروعی افزود: به دنبال این هستیم که دستاوردهای تحقیقاتی در دانشگاه‌ها از طریق کنفرانس‌ها توسط صنعتگران به نوعی در صنعت مورد استفاده قرار گیرد که در نتیجه آن استادان فنی- مهندسی در کنار تولید کنندگان، کارفرمایان، مجریان، مهندسان ناظر و بازرسان سازه‌های فولادی قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اهمیت شیوه صنعتی سازی در کشور و افزایش تعداد فارغ التحصیلان رشته مهندسی تاکید کرد: اگر از سیستم سنتی سازی به صنعتی سازی روی نیاوریم با بحران بیکاری در قشر تحصیلکرده مواجه خواهیم شد.

رییس هیئت مدیره انجمن سازه‌های فولادی ایران اظهار امیدواری کرد: با اجرای این همایش‌ها به افزایش تولید و ساخت سازه‌های مقاوم، ایمن و پایدار کمک شود.

الزام استفاده از سازه‌های فولادی کارخانه‌ای

رییس انجمن صنفی سازه‌های فولادی استان تهران نیز با بیان اینکه استفاده از سازه‌های فولادی کارخانه‌ای باید به صورت یک الزام در ساختمان سازی شکل بگیرد، گفت: هدف ما در این زمینه هشدار به بخش ساختمان است چراکه در حال حاضر ۷۵ درصد ساخت و ساز را ساختمان‌های زیر پنج طبقه تشکیل می‌دهند که متاسفانه نسبت به کیفیت سازه‌های این ساختمان‌ها توجه نمی‌شود.

اسدالله باقرزاده، افزود: مرداد ماه امسال تفاهم نامه‌ای مابین سازمان نظام مهندسی استان تهران و انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی با هدف اجباری شدن استفاده از اسکلت فلزی استاندارد کارخانه‌ای در ساخت و ساز به امضا رسید اما متاسفانه شهرداری تاکنون زیر بار اجرای این قانون نرفته است.

وی در ادامه گفت: انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی بر اساس این تفاهم نامه کمیته مشترکی با سازمان نظام مهندسی تشکیل داده و از این طریق موضوع اجرای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان را پیگیری می‌کند که مطابق بند ۱-۴-۴-۱۰ به صراحت گفته شده است  استفاده از اسکلت استاندارد کارخانه‌ای در ساخت و ساز باید اجباری باشد و تولید اسکلت فلزی باید زیر نظر متخصصان فن و در محیط سر پوشیده انجام شود.

 باقرزاده تاکید کرد: هدف ما بهره‌برداری از ساختمانی مقاوم در برابر زلزله و افزایش امیدواری جامعه نسبت به موضوع کیفیت در سازه فولادی مقاوم در مقابل زلزله است.