کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

آغاز پرداخت تسهیلات میلیونی بافت فرسوده

در هفته ای که گذشت، معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی بافت فرسوده توسط سه بانک خبر داد و گفت: بانک های ملی، ملت و رفاه پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده را آغاز کردند.

سید محمد ایزدی اظهار کرد: از ابتدای تشکیل دولت یازدهم نوسازی و بهسازی شهری در اولویت برنامه توسعه شهری قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه با بیان اینکه اولویت طرح جامع مسکن نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد است، بیان کرد: این ضرورت باید به جامعه منتقل شود، اگر این گونه نشود در عمل خیلی موفق نخواهیم بود. با یک گردباد شهرهای ما به خطر می افتند چه برسد به اینکه سیل یا زلزله ای روی دهد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، بانک ملی 15000، بانک رفاه 2550 و بانک ملت 5000 فقره وام نوسازی بافت فرسوده در کلانشهرها، شهرهای بالای 500 و زیر 500 هزار نفر جمعیت را آغاز کرده اند.

ایزدی با بیان اینکه اولویت پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده با انبوه سازان است گفت:آغاز پرداخت این تسهیلات در سال 93 به ما در تحقق برنامه های نوسازی بافت فرسوده در سال 94 کمک فراوانی می کند.

انحلال تعدادی از تعاونی‌های مسکن مهر

در این هفته قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور آخوندی در خصوص پیگیری تخلفات پنهان مسکن مهر از ارسال گزارش این تخلفات به دفتر وزیر راه خبر داد و گفت: شرکت عمران شهرهای جدید پیگیر این موضوع است.

احمد اصغری مهرآبادی اظهار کرد:‌ گزارش مربوط به تخلفات پنهان طرح مسکن مهر تهیه و به دفتر وزیر راه و شهرسازی ارسال شده که بر این اساس قرار شده برخی از تعاونی‌های مسکن مهر به ‌دلیل تخلفات منحل شوند.

وی تصریح کرد: موضوع تخلف پنهان مسکن مهر از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط (شرکت عمران شهرهای جدید ایران) پیگیری شده و قرار بر این بوده تعدادی از تعاونی‌های متخلف شهر جدید پرند منحل شوند.

مهرآبادی افزود: علاوه بر بنده به‌عنوان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران و همچنین مدیرکل حراست وزارت راه و شهرسازی نیز پیگیر تخلفات مسکن مهر هستند.

پیش بینی منابع مالی مسکن اجتماعی

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بحث مسکن اجتماعی و حمایتی در دستور کار دولت است و منابع مالی آن پیش‌بینی‌شده است.

علی ربیعی اظهار داشت: این مسکن برای گروه‌هایی از قبیل کارگران، بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری و سایر اقشار دخیل در این بخش پیگیری می‌شود.

ربیعی تصریح کرد: بحث مسکن اجتماعی و حمایتی نیز در دستور کار دولت است و منابع مالی آن پیش‌بینی‌شده است که برای گروه‌هایی از قبیل کارگران، بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری و سایر اقشار دخیل در این بخش پیگیری می‌شود.

رونق معاملات مسکن از نیمه دوم سال آینده

در هفته سوم اسفندماه رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اعلام ثبت ۱۰۳ هزار مورد قرارداد مسکن در بهمن ماه امسال پیش‌بینی کرد سال آینده بازار مسکن وارد دوره رونق خواهد شد.

حسام عقبایی با بیان این‌که در سال 93 با ثبات قیمت مسکن همراه با رکود در بازار معاملات خرید و فروش مواجه بودیم، اظهار کرد:‌همزمان با خروج از این رکود در سال 94 در برخی شهرها که از تعادل کافی میان عرضه و تقاضای مسکن برخوردار نیستیم، پیش بینی افزایش قیمت خواهیم داشت، البته به معنای پیش بینی جهش و سونامی قیمت نیست بلکه این افزایش در نهایت کمتر از حد تورم عمومی جامعه خواهد بود و ممکن است چندان هم محسوس نباشد.

وی با بیان اینکه نیمه دوم سال آینده معاملات مسکن رونق می‌گیرد و بازار مسکن به طور قطع از رکود فعلی خارج می شود، افزود: در آبان ماه امسال بیش از 81 هزار مورد معامله در سامانه کد رهگیری ثبت شد که این میزان در آذرماه به بیش از 89 هزار مورد، در دی ماه به بیش از 100 هزار معامله و در بهمن ماه به بیش از 103 هزار فقره افزایش یافت.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران تاکید کرد: این سیر صعودی ایجاد شده در روند معاملات مسکن به طور قطع در سال 94 نیز ادامه خواهد داشت به طوری که تا پایان نیمه اول سال بعد، بازار مسکن به طور کامل از حالت رکود خارج شده و به رونق ایده آلی خواهد رسید.

تکمیل مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵هزار نفر

در هفته ای که گذشت معاون رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اولویت بندی تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بر اساس زمان پایان ساخت پروژه‌ها خبر داد.

جواد حق شناس با اشاره به تفکیک پروژه‌های مسکن مهر میان ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر اساس شهرهای کمتر و بیشتر از 25 هزار نفر، اظهار کرد: مدیریت ساخت مسکن مهر در حدود هزار و 200 شهر با پوشش جمعیتی 17 درصدی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ساخت 328 هزار واحد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر پیش بینی شده است گفت: تا به حال کار ساخت 283 هزار واحد به پایان رسیده و 170 هزار واحد نیز به متقاضیان واگذار شده که در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است.

حق شناس با بیان اینکه بنیاد مسکن ارائه خدمات زیربنایی به پروژه‌های مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر را اولویت بندی کرده است، متذکر شد: اولویت تأمین خدمات زیربنایی در این پروژه‌ها بر اساس زمان تکمیل شدن ساختمان‌هاست و هر پروژه‌ای که زودتر تکمیل شود، خدمات زیربنایی آن نیز زودتر تأمین می‌شود که این برنامه زمانی پس از توافق و هماهنگی با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، به دستگاه‌های خدمات رسان شهری ارائه شده است.

حق شناس تأکید کرد: همه پروژه‌های مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر در 6 ماهه ابتدایی 94 تکمیل و واگذار می‌شوند.

سوداگری۴۰ درصد از ارزش معاملات مسکن

در هفته جاری پيش نويس مطالعات بازنگري طرح جامع مسكن از سوي وزارت راه و شهرسازي تهيه شد که در آن وضعیت معاملات مسکن نشان می دهد ۳۰ درصد از معاملات مسکن کشور در شهر تهران انجام می‌گیرد و ۴۰ درصد از ارزش معاملات مسکن برای ارزش دارایی و سوداگری بوده است.

تخمین زده می شود در گذشته تا ۴۰ درصد از ارزش معاملات مسکن برای ارزش دارایی یا سوداگری صورت گرفته است اما چشم انداز مثبت اقتصادی و جریان سرمایه ها به سوی بخش های مولد و سخت گیری بانک مرکزی به بانک های خصوصی، ارزش دارایی مسکن و مستغلات را برای سرمایه های کلان کاهش داده است، همان طور که کاهش تقاضای موثر خانوارها نیز از تقاضای دارایی مسکن کاسته است.

این فرصتی است برای سوق دادن ارزش دارایی مسکن به اوراق بهادار (رهن ثانویه) است که باعث جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن، به همراه تقویت و کارآیی نظام بانکی می‌شود و به این ترتیب بین بخش مسکن و اقتصاد مالی تعامل مثبت برقرار می کند. البته شرط برپایی نظام کارآمد رهن ثانویه برای تخصیص بهینه منابع، ساماندهی به بخش واقعی مسکن و برپایی نظام فراگیر رفاه اجتماعی است.

بر اساس این گزارش در چنین شرایطی به دلیل کاهش تقاضای موثر و پس انداز ملی و قیمت های بالای مسکن، در کوتاه مدت تنها عامل یا اهرم مالی برون زا می‌تواند بازار مسکن را از رکود خارج سازد. تا در میان و بلند مدت اصلاحات بنیادی بخش مسکن، رشد پایدار به آن ببخشد.