بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

نخستین همایش «فرصت‌ها و چالش‌های انبوه‌سازی در ایران» به میزبانی اهواز در حال برگزاری است. معاون فنی شرکت مادر تخصصی عمران بهسازی ایران در این همایش اظهار کرد: ساختار ساختمانی فعلی کشور گرفتار معضل بافت‌های فرسوده شهری است.

به گزارش Consbank امیرعباس افتخاری در همایش «فرصت‌ها و چالش‌های انبوه‌سازی در ایران» در اهواز رفع این معضل بافت‌های فرسوده را منوط به همدلی و عزمی ملی در بین نهادها و دستگاه‌های متولی دانست و گفت: تمام موانع موجود در این چارچوب باید برطرف شود تا مسیر هموارتر شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: قانون شهرداری‌ها و همچنین قانون نظام مهندسی نیازمند بازنگری اساسی است، به‌ویژه در زمینه احیای بافت‌های فرسوده شهری. 

افتخاری استان خوزستان را در نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور پیشرو دانست و گفت: تاکنون از مجموع شش هزار هکتار بافت فرسوده در شهر اهواز یک هزار و 500 هکتار در دو مرحله عملیاتی شده و برای نوسازی آماده شده است.

مدیرعامل سابق بورس تهران نیز با تاکید بر ضرورت تامین مالی پروژه‌های بخش ساختمان از طریق بورس و ابزارهای نوین گفت: صندوق‌های زمین و ساختمان و جلب مشارکت مردم محل‌های مناسبی برای تامین مالی پروژه های ساختمانی است.

علی رحمانی با تأکید که در این بخش می‌‌توان از اوراق سکوک و اسناد سکوک اجاره به منظور تامین مالی پروژه ها در کنار اوراق استثناء بهره برد، تصریح کرد: اوراق مشارکت ابزاری قوی است که به انبوه‌سازان در تحقق اهداف پیش رو کمک می‌کند.

رحمانی در بخش دیگری از صبحت‌های خود اضافه کرد: در حال حاضر نقدینگی در بازار مسکن کاهش یافته است و این کاهش نقدینگی باعث به وجود آمدن رکود در این بخش و همچنین کاهش صدور پروانه‌های بهره برداری شده است. بنابراین لازم است با اعمال روش‌های نوین از این معضل خارج شد.

وی اظهار کرد: استفاده از ابزارها و روش‌های نوین مانند اوراق مشارکت و اوراق سکوک در دیگر مناطق جهان به عنوان تجربه ای موفق تلقی شده و نتایج موثری داشته که در داخل کشور هم اعمال چنین روشی جوابگوی نیاز مالی پروژه های بخش ساختمان خواهد بود.