بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای تدوین و پیگیری قوانین مربوط به ساخت‌وساز در کشور خبر داد .
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی امروز در ششمین همایش مقررات ملی ساختمان با بیان این که معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی تلاش دارد تمام استان‌های ایران اسلامی را درگیر تدوین و پیگیری قوانین مربوط به ساخت‌وساز در کشور کند ، گفت : بدین منظور دبیرخانه‌ دائمی مسائل فنی ساختمان در استان خراسان رضوی ، دبیرخانه دائمی مقررات ملی ساختمان در استان فارس، دبیرخانه انرژی ساختمان در استان اصفهان شکل گرفته و استان‌های یزد و سمنان کاندیدای تشکیل دبیرخانه دائمی مصالح ساختمان هستند.
مظاهریان راه‌اندازی این دبیرخانه‌های دائمی در استان‌های مختلف کشور را درگیر شدن کل کشور در حوزه مباحث مختلف ساختمان دانست و عنوان کرد: متولی راه‌اندازی و شکل‌گیری این دبیرخانه‌ها دفتر ملی مقررات ساختمان بوده است.
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که در تعریف وظایف مربوط به نگهداری ساختمان باید معرفی صلاحیت‌های جدید در دستور کار قرار گیرد، بیان کرد: نگهداری و مراقبت از ساختمان کاری بسیار تخصصی است اما در حال حاضر نگهداری از ساختمان بدون در نظر گرفتن موارد علمی مرتبط انجام می‌گیرد.
مظاهریان مسکن را گران‌ترین کالایی دانست که ممکن است انسانی در زندگی خود خریداری کند، اظهار داشت: متأسفانه برای نگهداری آن اقدامات لازم و شایسته انجام نمی‌شود و در بسیاری موارد پیش از به پایان رسیدن عمر مفید ساختمان آن واحد مستهلک می‌شود.
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مبحث 22 قانون مقررات ساختمان که در راستای تدوین مقررات و قوانینی برای کمک به حفظ سرمایه‌های ملی تلاش دارد، خاطرنشان کرد: ممکن است یک نشت ساده در ساختمان کل ساختمان را مورد تهدید قرار دهد و مبحث انرژی نیز در ساختمان هنوز مدون نشده است.
مظاهریان با برشمردن برخی مزیت‌هایی که باید در نگهداری ساختمان مورد توجه قرار گیرد، گفت: کاهش استهلاک ساختمان، افزایش ایمنی، افزایش عمر مفید، افزایش بهره‌وری ساختمان، تعریف سیستم صرفه‌جویی در منابع مالی و انسانی، جلوگیری از افرایش ضایعات، پیشگیری از تعمیرات و پیش‌بینی مواردی احتمالی که ممکن است وقوع آنها منجر به تخریب و استهلاک ساختمان شود از جمله این مزیت‌ها هستند.
وی با ابراز امیدواری از این که با برگزاری این همایش در مسیر رسیدن به ایده‌آل های ساخت‌وساز قرار بگیریم و زمینه خودآگاهی برای مردم فراهم شود، تصریح کرد: باید مردم بدانند برای بررسی و برطرف کردن مشکلات ساختمان خود به شرکت‌های معتبر فعال در این حوزه مراجعه کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: شهر شیراز از پایه‌های صدور خدمات مهندسی کشور است و در دنیا بسیاری از موارد مربوط به کشور با نام شیراز عجین است.
مظاهریان با اشاره به اینکه در این قوانین باید حداقلی از ایمنی و رفاه اقتصادی جامعه لحاظ شود، خاطرنشان کرد: کمترین انتظارات و بایدها و نبایدها در قانون کنونی لحاظ شده و وزارت‌خانه در اجرای وظایف قانونی خود وظیفه ترویج این مقررات را دارد.
ششمین همایش کشوری مقررات ملی ساختمان امروز با حضور مقامات کشوری و 2هزار نفر از اساتید ، دانشجویان ، کارشناسان صنعت ساختمان ، محققان و مهندسان فنی ساختمان عضو سازمان‌های نظام مهندسی استان‌های مختلف کشور در شیراز آغاز شد .
در این همایش 2 روزه 100 مقاله برتر و 50 مقاله در حوزه مقررات نگهداری ساختمان در 1100 دقیقه کارگاه های آموزشی ارائه می شود .