کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مشاور طرح جامع مسکن، گرانی قیمت زمین، نوسانات شدید قیمت مسکن در بازار و گسترش پدیده اسکان غیررسمی را از چالش های فراروی طرح جامع مسکن عنوان کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،فردین یزدانی در اولین همایش جایگاه مسکن در طرح های توسعه شهری، افزود: وجود حجم زیاد واحدهای مسکونی فرسوده، ناکارآمدی نظام مدیریت و برنامه ریزی شهری و نابرابری های منطقه ای مسکن از دیگر چالش های طرح جامع مسکن است.

وی با بیان آنکه تامین مسکن برای گروه های کم درآمد و متوسط جامعه در این طرح از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: در این طرح 4 دهک پایین جامع برای خانه دار شدن نیازمند کمک های دولتی هستند، هرچند دهک های 5 تا 8 نیز برای تامین مسکن خود مشکلات زیادی دارند.

این کارشناس امور مسکن تاکید کرد: با توجه به افق 1405 ما نیازمند 12 میلیون و 500 هزار مسکن در کشور هستیم و بازار غیرشفاف زمین بسیاری از معادلات برنامه ریزی را در حوزه مسکن به هم زده است.

وی با بیان اینکه شفاف سازی بازار زمین و دسترسی عموم مردم به زمین در اجرای طرح جامع مسکن اهمیت زیادی دارد، گفت: آمارها نشان می دهد که هم اکنون 33 درصد از خانوارهای شهری از نظر مسکن در شرایط نامناسبی بسر می برند.

وی با اشاره به خط فقر مسکن، یادآور شد: در حالی که در سال 84 خط فقر مسکن ماهانه 100 هزار و 70 تومان بود این رقم در سال 91 به 480 هزار تومان رسید و بسیاری از اقشار آسیب پذیر جامعه نتوانستند صاحب مسکن شوند.

یزدانی اظهار داشت: در حالی که در سال 84 سهم زمین در قیمت تمام شده مسکن 48 درصد بود در سال 91 این رقم در برخی از شهرهای کشور به بیش از 54درصد افزایش یافت و حتی در کلانشهرها میزان آن به بیش از 60 درصد رسید زیرا در نظام برنامه ریزی شهری بزرگترین منبع درآمدهای شهری فروش تراکم به متقاضیان بود.

مشاور طرح جامع مسکن در عین حال تاکید کرد: شیوه اداره شهرها در سال های اخیر در مسیری حرکت کرد که سیاست های مدیریت شهری زمینه های افزایش قیمت زمین را بالا برد به طوری که هم اکنون بازار مسکن در شهرهای بزرگ فاقد رقابت است و تنها سرمایه گذاران بزرگ می توانند وارد این بازار شوند.

اولین همایش جایگاه مسکن در طرح های توسعه شهری با حضور مدیران و نمایندگان حوزه شهرسازی تمام استانهای کشور روز 19 اسفند ماه سال جاری در وزرارت راه و شهرسازی برگزار شد.