کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

باران همیشه مظهر لطف و رحمت الهی بوده است و تمام باغها و فضای سبز و حیات زمین بر بارش باران استوار است؛ اما این بار بر خلاف تصورات، «باران» باعث تخریب یکی از باغهای کلانشهر تهران، آنهم در یکی از پر ترافیک ترین مناطق تهران که نیاز بسیاری به این باغ یک هکتاری داشته، شده است.به گزارش «معماری نیوز»به نقل از مسیرآنلاین، اگر گذارتان به بزرگراه همت افتاده باشد و از تقاطع این بزرگراه با خیابان شریعتی گذشته باشید کمتر پیش می آید برج عظیم «باران» را ندیده باشید و این سوال به ذهنتان خطور نکرده باشد که «این برج عظیم را چه کسی در نزدیکترین جای ممکن به یک وزارتخانه کاملاً حساس و امنیتی می سازد؟»اما کمتر کسی می داند که در گذشته به جای این برج عظیم، یک باغ به مساحت 11465مترمربع وجود داشته است؛ یعنی بیش از یک هکتار باغ واقع در یکی از پرترافیک ترین نقاط شهر تهران!فارغ از تمام ظواهر قانونی که رعایت شده یا نشده است، قضاوت در اینخصوص به عموم خوانندگان واگذار شده اما در آینده مستندات این برج عظیم نیز در اختیار بینندگان سایت قرار داده خواهد شد.برج باران

نکات قابل توجه در اینخصوص به شرح ذیل است:

1- بیش از یک هکتار باغ پردرخت در یکی از آلوده ترین نقاط تهران کاملا تخریب شده است.

2- سنگین ترین بارگذاری ممکن (30 طبقه تجاری اداری) در یکی از کورترین گره های ترافیکی تهران در برج باران صورت گرفته و به جرات می توان گفت که با بهره برداری از این برج بزرگترین گره ترافیکی تهران در محل تقاطع خیابان های شریعتی و بزرگراه شهید همت ایجاد خواهد شد؛ در حال حاضر عبور از این تقاطع به قصد به ورود به خیابان پاسداران و یا ادامه مسیر در خیابان شریعتی در ساعات اوج ترافیک تا بیش از نیم ساعت برای یک فاصله ناچیز زمان می برد.

3- سطح بالای آب های زیرزمینی و تعدد قنات های قدیمی در منطقه ضرابخانه باعث شده است ماهها آبهای وارده به محل گود پروژه به سطح خیابان شریعتی سرازیر شود. هم اکنون نیز مشخص نیست قرار است چه بلایی بر سر جریان های شدید آب های زیر زمینی آمده و این جریان های سر از کجا در خواهد آورد؟

4- همانطور که در تصاویر هوایی دیده می شود این برج پهنه وسیعی در شمال خود را از تابش آفتاب محروم کرده است. این هم دلیل دیگری بر عدم مکانیابی مناسب برای بلند مرتبه سازی و تجاوز به حقوق بافت های مسکونی مجاور است.

5- آموزه ایرانی - اسلامی «حریم» و «اشراف» هم که دیگر در شهر تهران ام القرای جهان اسلام سالهاست که بی معنی شده ولی سوال اینجاست که چطور مسوولین وقت وزارتخانه امنیتی اجازه داده اند که این برج عظیم که حدود 500 متر با این نهاد فاصله دارد، مجوز ساخت بگیرد؟ این درحالیست که ساخت و ساز بیش از سه طبقه در این منطقه برای عموم مردم ممنوع است.

6- چشم انداز شمالی جاده قدیم شمیران (شریعتی) یکی از سرمایه های منظر شهری و زیبایی شهر تهران است که با ساخت این برج و برج بانک ملت در جنوب آن به طور کامل از بین رفته است.

7- چشم انداز زیبای حسنیه ارشاد و گنبد زیبای آن نیز از مناظر زیبای شهر تهران بود که همواره در عبور از جاده قدیم شمیران خودنمایی می کرد، با ساخت این برج از بین رفته است.

8- بنظر می رسد در طرح تفصیلی، این زمین برای بلند مرتبه سازی پیش بینی نشده و حداکثر طبقات برای مسکونی 5 طبقه است. احتمالا در این مورد هم کمیسیون ماده 5 وارد عمل شده و راه را برای نقض طرح تفصیلی گشوده است.

9- آقای قالیباف شهردار تهران با چه توجیهی هرچند با فرض طی مراحل ظاهری قانونی اجازه می دهد که برای کسب درآمدهای تراکم فروشی، این برج با تمام تبعات منفی آن ساخته شود؟

10- آقای احمدی مقدم (فرمانده محترم نیروی انتظامی) و رییس وقت بنیاد تعاون ناجا که شرکت سازه پایدار قرن زیر نظر وی قرار داشته است نیز می توانند به این سوال جواب دهند که فلسفه حضور زیرمجموعه های پلیس - که مامور حفظ و تامین امنیت شهروندان است - در برج سازی با تمام تبعات منفی ذکرشده چیست؟