بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

به گزارش Consbank، محمد باقری ضمن از سیاست‌های اخیر سازمان تامین اجتماعی برای بیمه کارگران ساختمانی انتقاد کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی از سال 93 تا کنون هیچ سهمیه‌ای برای بیمه کارگران ساختمانی در نظر نگرفته است.
 
 
وی در ادامه افزود: به دلیل رکود در بازار ساخت و ساز و کاهش آمار ساخت و ساز در کشور، سازمان تامین اجتماعی برای بیمه کارگران ساختمانی سنگ‌اندازی می‌کند و حاضر نیست آن‌ها را تحت پوشش قرار دهد.
 
وی، در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون مشکل بیمه کارگران ساختمانی برطرف شده است یا خیر ادامه داد: فعلاً بیمه کارگران ساختمانی متوقف است و امکان معرفی هیچ کارگری به سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد.
 
باقری در ادامه صحبت‌های خود ضمن درخواست از دولت در خصوص اجرای بیمه کارگران ساختمانی تصریح کرد: طبق روالی که در سال‌های گذشته در این زمینه پیش‌بینی شده بود، قرار بود سالانه ۲۰۰ هزار نفر از شاغلان در این بخش از پوشش بیمه برخوردار شوند. اما این اتفاق محقق نشده است.
 
شایان ذکر است که پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود: با مطرح شدن موضوع بیمه کارگران ساختمانی در هیئت وزیران، پوشش‌های جدید بیمه‌ای نیز برای شاغلان در این بخش از سال آینده فعال خواهد شد. وی برآورد کرد تا یک میلیون و ۶۰۰ هزارنفر در این بخش شاغل دیگر علاوه بر ۸۰۰ هزارنفر بیمه شده از قبل نیز وجود داشته باشند که هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند و با رفع مسائل مربوط به آن، از ابتدای سال آینده کار بیمه کارگران ساختمانی از سر گرفته می شود.