بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

منوچهر ملکیانی‌فرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: قطعا یکی از اهداف کاندیدای اتاق بازرگانی در حوزه ساختمان، توسعه این بخش مهم اقتصادی است؛ پیمانکاران بخش عمران و ساختمان پرچم‌دار گسترش تمدن صنعتی کشور هستند و به عبارتی بقیه صنایع به نوعی از صنعت عمران منتفع می‌شوند.
رئیس سندیکای شرکت‌های ساختمانی با اعتقاد به اینکه صنعت ساختمان به مفهوم اعم در گسترش تمدن صنعتی نقش اول را ایفا می‌کند، گفت: در حالی که پیشرفت دیگر صنایع هم به پیشرفت صنعت ساختمان وابسته است اما متاسفانه این صنعت در سال‌های اخیر مورد بی‌توجهی مسئولان واقع شده و در نتیجه باعث عدم رضایت ساختمانی‌ها و به تبع آن دیگر صنایع شده است.
ملکیانی‌فرد در ادامه اضافه کرد: صنعت ساختمان پیش از دیگر صنایع ایران به مرحله خوداتکایی کامل رسیده است. وی که قدمت سندیکای شرکتهای ساختمانی از سازمان مدیریت و قانون کار  در ایران بیشتر دانست و نتیجه تلاش این سندیکا و اعضایش موجب رشد تا مرحله خود اتکائی صنعت ساختمان شده است.
کاندیدای هشتمین دوره انتخاباتی اتاق بازرگانی با اشاره به اینکه ساختمان در مفهوم اعم و در ساخت زیربنایی کشور بصورت مستقیم ایجاد اشتغال در حد وسیع می‌کند، اذعان داشت: بیش از 150 رشته صنعتی دیگر وابسته و مرتبط به صنعت ساختمان و عمران هستند. به همین دلیل گفته می‌شود که با فعال شدن حوزه عمران و ساختمان لوکوموتیو اشتغال در کل کشور به حرکت در‌می‌آید.
وی ایجاد اشتغال در سطح ملی را منوط به فعالیت همه جانبه بخش عمران و ساختمان دانست و گفت: حضور ساختمانی ها در اتاق بازرگانی می‌تواند نور امیدی باشد برای اینکه ساخت زیربنایی و توسعه پایدار کشور آغاز شود. گفتنی است که ایران دارای پتانسیل بالایی است و جدای از محصولات نفتی، می‌تواند با تکیه بر اقتصاد غیرنفتی خود مسیر توسعه پایدار را برای نسل حاضر و نسل آینده طی کند.
رئیس سندیکای شرکت‌های ساختمانی با تاکید بر اینکه صنعت ساختمان می‌تواند در بحث صدور خدمات فنی مهندسی به جایگاه قابل‌توجهی در کل دنیا برسد، تصریح کرد: ایران در بحث عمران و ساختمان به مرحله خود اتکایی رسیده است و در حال حاضر مهندسان و متخصصان ایرانی نه تنها از مهندسان ترک و دیگر کشورها عقب نیستند، بلکه به راحتی توان رقابت با آنها را دارند.
ملکیانی‌فرد با انتقاد از اینکه تاکنون بیشترین بی‌توجهی به بخش خصوصی شده و تنها در دوران بحران اقتصادی مدیران دولتی به یاد بخش خصوصی هستند، اظهار داشت: بخش خصوصی باید در حوزه گسترده‌ای فعالیت داشته باشد تا اقتصاد ممکلت راه توسعه و ترقی را طی نماید. فعالان بخش خصوصی حتما باید در کنار تیم‌های سیاسی در دیدار با کشورهای خارجی حضور داشته باشند، در حال حاضر فعالان بخش خصوصی با سخت‌ترین شرایط در دیگر کشورها فعالیت برون مرزی دارند.
به گفته رئیس سندیکای شرکت‌های ساختمانی، لازم است که بخش اعظم سیاست کشور متوجه گسترش حوزه فعالیت ساختمانی‌ها باشد تا با صدور خدمات فنی مهندسی، کالا و تجهیزات ایرانی گامی در جهت توسعه پایدار کشور برداشته شود.
ملکیانی‌فرد ساختمانی‌ها را آماده حضور و فعالیت گسترده در اتاق بازرگانی دانست و عنوان کرد: ما در بخش ساختمان پروژه‌ها و برنامه‌های زیادی در آرشیو داریم که در صورت حضور در اتاق بازرگانی امکان اجرای آنها و رونق بازار کار و صنعت فراهم می‌شود.
شایان ذکر است که برای انجام این پروژه‌ها و جذب سرمایه، بخش خصوصی برنامه ویژه دارد اما لازم است که دولت، مجلس و قوه قصاییه در طی مسیر توسعه با تصویب قوانین مناسب و با ثبات، امنیت لازم را برای سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی فراهم نمایند؛ البته ناگفته نماند که این آمادگی در مجلس وجود دارد.
کاندیدای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اعتماد به بخش خصوصی، برداشتن سدها از جلوی راه این بخش و.... را از جمله مسئولیت‌های اتاق بازرگانی برشمرد و اذعان داشت: متاسفانه تا به امروز اتاق بازرگانی نقش خود را به‌درستی ایفا نکرده است؛ شاید حضور حداکثری بازاریان، عدم آمادگی موارد قانونی، اقتصاد نفتی و... از جمله دلایل موثر در عدم ایفای نقش واقعی اتاق بازرگانی بوده است.
وی وجود منشور کارآفرینان توسعه‌گرا را یکی از مهمترین نقاط بارز برخی کاندیدای این دوره انتخابات اتاق بازرگانی دانست و گفت: این منشور حول محور منافع کشور تدوین شده و تنها به رشد یک صنف و یا حرفه توجه ندارد بلکه به رشد، تعالی صنعت و توسعه پایدار کشور می‌اندیشد.
 ملکیانی‌فرد در پایان با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی نه در شعار که در عمل، می‌تواند پارلمان بخش خصوصی باشد، خاطر نشان ساخت: اتاق بازرگانی در سال‌های اخیر به لحاظ قانونی جایگاه مستحکم‌ و ویژه‌ای یافته و امروز در حقیقت اجراکننده اصل 44 و سیاست خصوصی‌سازی در کشور است، لذا  می‌تواند به‌صورت قانونی در همه ارکان مملکت حضور فعال داشته باشد و نباید تنها در زمینه صادرات، واردات و  بازار فعالیت کند.