کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مدیر بازنگری طرح جامع مسکن با بیان اینکه در طرح جامع مسکن مشخص شده تا سال 1405 به 12 میلیون و 300 هزار واحد مسکونی نیاز داریم، گفت: تا زمانی که مسکن از حالت کسب درآمد خارج نشود، مشکل بازار مسکن حل نمی‌شود و باید سهم 60درصدی زمین در هزینه یک واحد مسکونی کاهش یابد.

به گزارش Consbank، به نقل از ایلنا، فردین یزدانی ادامه داد: در یک دهه گذشته بازار مسکن متکی به بخش‌ خصوصی بود و تا حدی رقابت در این بازار وجود داشت، اما امروز تنها سرمایه‌های بزرگ توان ورود به این حوزه را دارند و نقش بخش ‌خصوصی در این حوزه بسیار کم‌رنگ شده است.

وی با اشاره به اثر‌گذاری زمین در بازار مسکن گفت: تحولاتی که در حوزه زمین در چند سال گذشته روی داد، در بازار مسکن بسیار تأثیر‌گذار بوده و در این شرایط ورود دولت به این بازار بسیار ضروری و نقش دولت باید هدایت‌گرانه باشد. وی ادامه داد: در سال 92، 22میلیون خانوار درکشورمان وجود داشت و متناسب با تحولات خانوار، موجودی مسکن رشد پیدا کرد. درحالی‌که در سال 90 در نقاط شهری تراکم خانوار 15میلیون و 400هزار بود، موجودی مسکن بیش از 14میلیون واحد بود و در بازار با 600هزار کمبود مسکن مواجه بودیم که البته در آن زمان تعداد واحدهای مسکونی خالی یا همان مسکن دوم روبه افزایش بود؛ به‌طوری‌که 5/1میلیون واحد مسکونی خالی در کشورمان وجود داشت. 

وی با اشاره به افزایش سهم قیمت مسکن در هزینه تمام‌شده یک واحد مسکونی گفت: درحالی‌که در سال 84 سهم زمین در تولید مسکن و هزینه آن 48 درصد بود، این عدد در سال 91 به 54‌درصد در شهرهای میانی و به 60درصد در کلان‌شهرها رسید. 

وی یکی از معضلات بزرگ بازار مسکن را واگذاری تراکم دانست و گفت: معتقدم وجود ابزارهایی برای کسب درآمد از قواعد شهری باعث نابسامانی این حوزه شده است و وقتی قانون به کالا تبدیل شود، این وضعیت دور از انتظار نیست. 

یزدانی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم ادامه داد: در بازه زمانی سال‌های 84 تا 92 به‌طور متوسط هر سال 5/1درصد از قدرت خرید خانوار برای کالاهای مختلف کم شد و درحالی‌که شاخص دسترسی به مسکن در ایران به 12 سال افزایش پیدا کرده، این رقم به‌شدت بحرانی است.

مدیر بازنگری طرح جامع مسکن با اشاره به خط فقر مسکن گفت: در حال حاضر 33درصد خانوار شهری دچار خط فقر مسکن هستند و در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند. وی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم کل نیاز بازار مسکن 12 میلیون و 300هزار واحد مسکونی در این دوره خواهدبود که 9میلیون آن برای نقاط شهری است. یزدانی در ادامه افزود: معتقدم تا بازار مسکن از کسب درآمد خارج نشود و تمام اقشار جامعه دسترسی آسان و ارزان به زمین نداشته باشند، مشکل مسکن حل نمی‌شود و رفع این مشکل با مدیریت و برنامه‌ریزی شهری انجام می‌شود.