علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

ایجاد بانک اطلاعات کارگران برای نخستین بار در کشور

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور از ایجاد بانک اطلاعات کارگران کشور برای اولین بار خبر داد و شناسایی تعداد کارگران ساختمانی و کارگران فاقد بیمه را از مهمترین مزایای این بانک اطلاعاتی برشمرد.

به گزارش Consbank، هادی ابوی به ایسنا گفت: نبود یک بانک اطلاعاتی جامع از کارگران کشور طی سالهای گذشته تصمیم گیری درباره کارگران و اهم مطالبات آنها را دشوار کرده بود اما خوشبختانه توانستیم موافقت نامه ایجاد این بانک اطلاعاتی را از وزارت کار بگیریم و نسبت به راه‌اندازی این بانک اطلاعاتی جامع اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه این طرح از هفته آینده و بعد از پایان ماه مبارک رمضان به اجرا در می آید از شهرهای مشهد به عنوان اولین شهر پایلوت برای اجرای طرح نام برد و افزود: پس از یک بازه زمانی دو ماهه این طرح به تدریج و ظرف مدت شش ماه در تمام استانهای کشور به اجرا در خواهد آمد.

ابوی در توضیح فرایند راه اندازی بانک اطلاعات کارگران گفت: روند کار به این ترتیب است که کارگران به دفاتر پیشخوان شهر خود مراجعه و وضعیت بیمه و نوع بیمه شان را در قالب خود اظهاری ثبت و اعلام می‌کنند.

به گفته دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور این طرح شامل کلیه کارگران شاغل اعم از کارگران صنوف و با اولویت کارگران ساختمانی است و در حال حاضر در مشهد اجرا می‌شود.

ابوی از صدور کارتهای هوشمند برای کارگران به عنوان اقدام دیگر پس از راه اندازی بانک اطلاعاتی خبر داد و گفت: مهمترین مزیت بانک اطلاعاتی شناسایی کارگران بیمه و فاقد بیمه در کشور است با داشتن این بانک اطلاعاتی سازمان تامین اجتماعی از تعداد کارگران ساختمانی اطلاع یافته و نسبت به پوشش مناسب بیمه آنها در طول سال اقدام خواهد کرد.

او ادامه داد: همچنین نوع بیمه درمان کارگران اعم از تامین اجتماعی یا ایرانیان و بیمه آنها اعم از خویش فرمایی و تامین اجتماعی مشخص می شود و در مجموع یک بانک اطلاعاتی جامع برای کارگران کشور که از فقدان چنین بانکی برای تصمیم گیری‌های کلان و مهم کشور محروم بودند خصوصا در بحث هدفمندی یارانه‌ها یا سبد کالا به وجود می‌آید.