علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram

صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز

بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

کاغذ دیواری

مختل شدن شناسنامه فنی ساختمان !!

مخالفت شهرداری‌ با نظام مهندسی ساختمان استان تهران باعث شده که شناسنامه فنی ساختمان را به ساختمان‌های زیر هزار متر کاهش نیابد.
به گزارش Consbank، رضا حیدریون عضو هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه وضعیت فعلی شناسنامه فنی ساختمان‌ها در حال حاضر در ساختمان‌های بالای 2 هزار متر مربوط می‌شود گفت: متأسفانه در زمینه شناسنامه فنی ساختمان‌ شهرداری‌ها هیچ همکاری نمی‌کنند.

وی در ادامه افزود: در صورتی که شهرداری‌ها همکاری لازم را برای شناسنامه فنی ساختمان‌ها اجرایی می‌کردند این طرح در حال حاضر در ساختمان‌های زیر 1000 متر انجام می‌شد.

عضو هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران توضیح داد: در حال حاضر اکثر ساختمان‌های موجود در کشور زیر 1000 متر هستند بنابراین شناسنامه فنی و ملکی در این ساختمان‌ها بیشتر لازم بود.

حیدریون اظهار داشت: اختلاف بعدی که میان شهرداری‌ها و مهندسان وجود دارد حضور مهندسان در ساختمان‌ها است در صورتی که شهرداری‌ها از این موضوع تمکین نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دادگاه‌ها شهرداری‌ها را محکوم می‌کنند، گفت: سازندگان و مهندسان ناظر به دلیل تمکین نکردن شهرداری از این موضوع کمتر در ساختمان‌ها حضور دارند.

حیدریون افزود: در صورتی که سازندگان و مهندسان ناظر ذی‌صلاح نباشند به اهرم ساختمان‌ها آسیب می‌رسد و مهندسان ناظر نیز از این موضوع امتناع می‌کنند.

عضو هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران خاطرنشان کرد: در صورتی که مجری ساختمان و سازمان شهرداری‌ها به این موضوع توجه نکند در صورت بروز حادثه خود باید پاسخگو به این موضوع باشد.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد