علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

افزایش تعداد استفاده‌کنندگان اوراق تسهیلات مسکن به بیش از 900 هزار نفر

با ورود 5هزار و 732 نفر در معاملات هفته گذشته فرابورس تعداد استفاده‌کنندگان از اوراق تسهیلات مسکن از مرز 900 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش Consbank، به نقل از روابط عمومی مدیریت امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) تعداد 5هزار و 732 نفر با خرید 218هزار و 710 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن به فرایند خرید مسکن وارد شدند و تعداد استفاده‌کنندگان از این اوراق به رقم 904 هزار نفر برسد.

در هفته منتهی به 19 تیرماه جاری، حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن 228هزار و 197 دفعه و مجموع ارزش معاملات این اوراق 168 میلیارد ریال بود. معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شد و هم‌اکنون در این شرکت بیش از20 اوراق معامله می‌شود.

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ 450 میلیون ریال است که مدت بازپرداخت تسهیلات 12 سال تعیین شده است.

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر 16 درصد (تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می‌توانند به شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

شایان ذکر است شورای پول و اعتبار در اوایل خرداد ماه گذشته، سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد: این مصوبه به دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم مربوط است و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز تصویب شده است و با اوراق تسهیلات مسکن ارتباطی ندارد.