علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

لزوم تغییر مقررات نظارتی بانک مسکن

بانک‌های توسعه‌ای به قانون و مقررات احتیاطی و نظارتی متفاوتی نیاز دارند و کارکرد اصلی آن‌ها تجهیز منابع بلندمدت و ارزان‌قیمت به منظور رونق اقتصاد کشور است.
به گزارش Consbank، به نقل از روابط عمومی بانک مسکن محمدهاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک مسکن، در همایش نقش بانک‌های توسعه‌ای درباره توسعه و رونق اقتصاد کشور اظهار کرد: بانک‌های توسعه‌ای علاوه‌بر سودآوری، منافع اجتماعی و اقتصادی را نیز دنبال می‌کنند و لازمه‌ آن این است که بتوانند از ابزارهای مختلف برای تجهیز و تخصیص بلندمدت و ارزان‌قیمت منابع استفاده کنند.

او در تشریح دیگر ویژگی‌های بانک‌های توسعه‌ای گفت: به سبب فعالیت بانک‌های توسعه‌ای در یک بخش انباشت سرمایه انسانی و دانش و تجربه در آن ایجاد می‌شود وآن‌ها می‌توانند پل ارتباطی بین بخش مسکن و مشتری اعم از تسهیلات‌گیرنده یا سپرده‌گذار و مقام سیاست‌گذار باشند.

بت شکن با بیان اینکه بانک توسعه‌‌ای می‌تواند راهکارهایی کاملاً اجرایی به دولت پیشنهاد دهد افزود: لازم است دولت برای اجرای سیاست‌های توسعه‌ای اخبار و اطلاعات بخش مسکن را در اختیار داشته باشد تا بانک‌های توسعه‌ای به دلیل ارتباط مستقیم با مشتریان و کارکنان بتوانند مشکلات این بخش را شناسایی و به سیاست‌گذار منتقل کنند.

بت‌شکن تأکید کرد: بانک مسکن با 75 سال فعالیت می‌تواند تجربه خود را در اختیار سیاست‌گذار بخش مسکن قرار دهد زیرا بانک‌های توسعه‌ای محور توسعه اقتصادی و مجری اقتصاد مقاومتی در کشور هستند. این بانک‌ها به قانون و مقررات احتیاطی و نظارتی متفاوتی نیاز دارند و به‌طور کلی، سیاست‌های اعتباری و مالی مستقلی را می‌طلبند و نباید با قوانین بانک تجاری اداره شوند.

مدیر عامل بانک مسکن افزود: تنها تفاوتی که از نظر مقام ناظر بین بانک‌های توسعه‌ای و تجاری وجود دارد این است که بانک مرکزی سپرده‌های قانونی بانک‌های تجاری را 13 درصد و بانک‌های تخصصی و توسعه‌ای را 10 درصد اعلام کرده است اما این کافی نیست و سازمانی مثل بانک مسکن که به‌طور معمول سپرده‌هایش تعهدی یا برنامه‌ای و فعالیت آن در حوزه مسکن است نباید سپرده‌های قانونی بانک‌های تجاری را داشته باشد.

در ادامه بت‌شکن با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سیاست‌های حمایت از تولید و نهاد‌های مالی توسعه‌ای گفت: امید است در سیاست‌های برنامه ششم توسعه شاهد جایگاه و ابزارها و مقررات خاص برای حمایت از بانک‌های توسعه‌ای باشیم.