علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

هدف مسکن مهر: تأمین مسکن باکیفیت و امن

هدف تأمین مسکن کم‌درآمدها در طرح مسکن مهر امکان‌پذیر شد. اشکال طرح افزایش ظرفیت ساخت در سال‌های آخر دولت قبل بود که مانع از تکمیل و اتمام مسکن ‌مهر در دولت قبل شد

به گزارش Consbank، ابوالفضل صومعلو، معاون سابق امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: هدف مسکن مهر تأمین مسکن باکیفیت و امن برای اقشار جامعه با محوریت گروه‌های کم‌درآمد و آسیب‌پذیر است. در حال حاضر احداث دو میلیون و 300هزار واحد مسکونی شهری در قالب مسکن مهر جمعیتی حدود 7 میلیون نفر یعنی 14 درصد جمعیت شهرنشین را دربرمی‌گیرد. بدیهی است این طرح گسترده مشکلاتی هم از نظر اقتصادی و اجتماعی و هم در برنامه‌ریزی فضایی داشته باشد.

وی افزود: ساخت مسکن مهر اشتباه نبود بلکه در آن دوره با زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی مهندس نیکزاد و تیم پرکار و همراه ایشان و هماهنگی سایر دستگاه‌های ذی‌ربط کشور بیشترین تعداد مسکن ساخته شد. لیکن مشکل این است که افزایش ظرفیت ساخت و شروع پروژه‌های جدید در سال‌های آخر دولت دهم سبب شد طرح در همان دولت به پایان نرسد و در نتیجه، تعدادی از پروژه‌هایی که اواخر دولت گذشته شروع شد به دلیل مواجه شدن با مشکل امکان اتمام و تحویل آن‌ها میسر نشد.
 
صومعلو تصریح کرد: با نگاه منصفانه مسکن مهر علاوه‌بر تحقق عدالت اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی به نظام سیاسی و بهبود سرانه‌های کشور و ایجاد امید و نشاط و کرامت انسانی در بین مردم کم درآمد، نقش بی‌بدیلی در ایجاد اشتغال مستمر ایفا کرد. حتی بعضی کارشناسان و پژوهشگران معتقدند مسکن مهر آثار تحریم ظالمانه را در سال‌های 1391 و 1392 کم اثر کرد.
به گفته وی اکثر زمین‌های واگذار شده برای ساخت مسکن مهر در نقاط مناسب و نزدیک خدمات شهری بوده است و در آن زمان دولت نهم تشخیص داد که برای ثبت‌نام و پالایش متقاضیان از ظرفیت و توان وزارت تعاون سابق استفاده کند و آن وزارتخانه هم همکاری لازم را به خوبی انجام داد؛ لیکن وقتی عملیات اجرایی شروع شد بعضی از تعاونی‌ها توانایی و تجربه لازم برای ساخت و اتمام واحدهای انبوه مسکونی را نداشتند.