علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مالیات مستقیم به گرانی خانه منجر می‌شود

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: با تصویب «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» قیمت تمام شده مسکن بالا می‌رود و قدرت خرید مردم پایین می‌آید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، جمشید برزگر اظهار کرد: به جای افزایش مالیات‌ها باید بهره‌وری تولید را افزایش داد. آن موقع می‌توان مالیات بر حقوق، مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و سایر مالیات‌ها را گرفت که سرجمع آنها بیشتر از مالیات‌های مستقیم می‌شود.

رییس کانون سراسری انبوه سازان ادامه داد: باید قانون در یک پروسه زمانی تصویب شود؛ نه این‌که به یکباره بیاییم بدون لحاظ شرایط اقتصادی کشور، قانونی را وضع کنیم که به ضرر تولید باشد.

برزگر با بیان این‌که بسیاری از دستگاه‌ها به «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» اعتراض کردند، گفت: ما هم اعتراض خود را نوشتیم و درخواست ما این است که قانون برگردد و اصلاح شود؛ چرا که در این وضعیت رکود، هم بخش ساخت و ساز و هم بخش صنعت توان پرداخت مالیات را ندارند. دولت باید ابتدا به تولید رونق بخشد و سپس به صورت پله‌کانی شود مالیات‌ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به قانون عرصه و اعیان تاکید کرد: نرخ عرصه و اعیان قرار است محاسبه شود. حال، فرض کنید ما زمینی را به مبلغ متری 2 میلیون تومان خریدیم. در موقع واگذاری با محاسبه اعیانی‌اش می‌شود 2.5 میلیون تومان. سوال من این است که کجای دنیا از ماده اولیه مالیات می‌گیرند؟ همه جا از تولید و درآمد مالیات می‌گیرند، نه از سرمایه اولیه.

رییس کانون سراسری انبوه سازان پیشنهاد کرد: قانون مالیات‌ها تا آخر برنامه ششم به همین منوال ادامه یاید. البته با توجه به این‌که من نایب رییس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی هستم این را از طرف جامعه کارآفرینان استان می‌گویم. این قانون با اعتراض واحدهای تولیدی مواجه شده و خود مدیران مالیاتی هم درگیر مساله هستند و با آن مشکل دارند.

برزگر تاکید کرد: درست است که باید وابستگی بودجه به نفت از بین برود اما این به معنای این نیست که ما یک شبه ره چند ساله را طی کنیم.