علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

بازار اجاره در آرامش

نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های 60 متری در نقاط مختلف تهران بین حدود یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان در نوسان است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،نرخ اجاره بهای واحدهای 60 متری در نقاط مختلف شهر تهران به شرح زیر است:

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در پونک، 5 سال ساخت، با پارکینگ، انباری، آسانسور به قیمت 40 میلیون تومان پول پیش و 600 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در کرمان، طبقه اول به قیمت 20 میلیون تومان پول پیش و 750 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در میدان امام حسین، یک خوابه، طبقه اول به قیمت 40 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در سراج، یک خوابه به قیمت 15 میلیون تومان پول پیش و 650 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در جنت‌آباد، نوساز به قیمت 60 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در شریعتی پل صدر، طبقه اول با پارکینگ و آسانسور به قیمت 15 میلیون تومان پول پیش و 2 میلیون و 300 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در کارون، دو خوابه، طبقه سوم، با پارکینگ و انباری به قیمت 42 میلیون تومان پول رهن کامل در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در تهران نو، یک خوابه، طبقه سوم به قیمت 30 میلیون تومان پول پیش و 250 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در منیریه، همکف، با انباری به قیمت 30 میلیون تومان پول پیش و 450 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

یک واحد آپارتمان 60 متری واقع در تهرانپارس بلوار پروین، با پارکینگ، انباری، آسانسور به قیمت 10 میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و 100 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد اجاره بها در فصل تابستان به عنوان پرتحرک‌ترین فصل نقل وانتقالات، نوسان چندانی نداشته و نرخ اجاره در شهریورماه نسبت به تیرماه افزایش قابل توجهی را نشان نمی‌دهد.

هم‌چنین آمار بانک مرکزی از تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن در شهر تهران در مردادماه نشان می‌دهد که شاخص اجاره مسکن در شهر تهران در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 11.2 درصد و در کل مناطق شهری 12.9 درصد افزایش دارد. این در حالی است که میزان رشد اجاره بها در مجموع با روند کاهشی همراه شده است.

برخی کارشناسان مسکن با اشاره به جهش یکباره قیمت واحدهای مسکونی در سال 1391 می‌گویند در سال 1391 اجاره بها متناسب با قیمت مسکن بالا نرفت و شیب افزایش اجاره بها ملایم‌تر بود. به همین دلیل انتظار می‌رود اجاره بها طی سال‌های آینده این عقب‌ماندگی را جبران کند.

اما مخالفان این نظریه معتقدند تا زمانی که نرخ سود بانکی، نرخ تورم و قیمت مسکن به عنوان متغیرهای موثر بر بازار اجاره در حالت ثبات نسبی قرار دارند، اجاره بها از تورم سالیانه تبعیت می‌کند، لذا جهش نخواهد داشت و تنها تهدیدی که می‌تواند طی سال‌های آینده باعث افزایش یکباره اجاره بها شود عدم تعادل عرضه و تقاضا در بخش مسکن است. لذا دولت باید هرچه سریع‌تر طرح جامع مسکن را عملیاتی کند تا هدف تولید 950 هزار واحد مسکونی در سال محقق شود.