علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram

صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز

بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کاغذ دیواری

اجاره خانه 13 درصد اضافه شد

در ماه گذشته شاخص اجاره مسکن در شهر تهران و کل مناطق شهری کشور با افزایش همراه بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،  آمار بانک مرکزی از تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن در شهر تهران در مردادماه نشان می‌دهد که شاخص اجاره مسکن در شهر تهران در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 11.2 درصد و در کل مناطق شهری 12.9 درصد افزایش دارد. این در حالی است که میزان رشد اجاره بها در مجموع با روند کاهشی همراه شده است.

در ماه مورد بررسی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران 3.5 میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد و در مقایسه با مشابه سال گذشته 2.8 کاهش دارد.

بنابر آخرین آمارهای بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به 13.1 هزار واحد رسید که نسبت به تیرماه 11.6 و مرداد سال گذشته 3.2 درصد رشد دارد.

این در حالی است که بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مردادماه سال جاری حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5 سال ساخت با سهم 52.8 درصدی بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند. این سهم در مقایسه با مرداد سال گذشته 2.7 درصد کاهش دارد.

همچنین در پنجمین ماه امسال از میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود 7.6 میلیون تومان و به منطقه یک و کمترین آن با دو میلیون تومان و مربوط به منطقه 18 است.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد