علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

عدم پرداخت وام بافت‌های فرسوده به متقاضیان

طی یک‌سال و نیم گذشته، 3861 درخواست برای دریافت وام 50میلیونی نوسازی بافت‌های فرسوده پایتخت ثبت شده و به بانک‌های عامل پرداخت وام نوسازی ارسال شده است اما تاکنون تسهیلاتی پرداخت نشده‌ است.
به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سید ابوالفضل ميراسدالله، رئيس اداره عمران و بهسازي شهري وزارت راه‌ و شهرسازی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 2 هزار و 701 درخواست وام نوسازی بافت فرسوده از سوی مالکان املاک کلنگی شهر تهران به بانک‌های عامل پرداخت‌کننده وام نوسازی ارسال شده است اما تاکنون به این متقاضیان برای وام 50 میلیونی مبلغی پرداخت نشده است.
 
وی افزود: اکنون در تهران هزار و ۲۰۰ واحد به بانک مسكن، هزار و ۷۹ واحد به بانک ملي، ۱۳۶ واحد به بانک ملت، ۱۶۹ واحد به بانک سپه،۷۸ واحد به بانک رفاه كارگران و ۴۹ واحد برای دریافت 2 هزار و 701 فقره وام 50 میلیونی نوسازی به بانک تجارت معرفي شده‌اند. در حالی که علاوه بر 2هزار و 701 درخواست در سال 94، بالغ بر هزار و ۱۵۰ واحد مسكوني دیگر از متقاضيان تشكيل پرونده سال ۱۳۹۳ باقي مانده‌اند كه در صورت ابلاغ اعتبار از سوي بانك‌هاي عامل استان، روند پرداخت تسهيلات به متقاضيان واجد شرايط (استعلام ملك متقاضي در محدوده بافت فرسوده شهري) ادامه خواهد داشت و تشكيل پرونده متقاضيان جديد نیز انجام خواهد شد. بنابراین، هم‌اکنون 3861 درخواست دریافت وام 50میلیونی از سوی متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده پایتخت طی یک‌سال و نیم گذشته، به بانک‌های عامل پرداخت وام نوسازی ارسال شده است و تاکنون حتی موردی از این متقاضیان هم موفق به دریافت تسهیلات نشده‌اند.
 
وی ادامه داد: در راستای تحقق ماده ۱۳ و ۱۵ قانون حمايت از احيا، بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده و ناكارآمد شهري و ماده ۱۲ قانون ساماندهي- حمايت از توليد و عرضه مسكن و بر اساس پيشنهاد مشترك معاونت نظارت راهبردي رئيس‌جمهور و وزارت را‌ه ‌و شهرسازي، تسهيلات مسكن با هدف نوسازي و بهسازي مسكن در بافت فرسوده و ناكارآمد شهري، سكونت‌گاه‌های غيررسمي و حمايت از مسكن گروه‌هاي كم‌درآمد و زوج‌هاي جوان پرداخت مي‌شود. 
 
ميراسدالله خاطر نشان کرد: به این ترتیب و به موجب تصويب‌نامه هيئت وزيران (مورخ 08/ 08/ 93) كه به استناد اصل 138 قانون اساسي و در راستاي اجراي مواد ۱۷۱ و ۱۷۲ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه، تصویب و ابلاغ شد، ميزان سقف تسهيلات تأمين مسكن در كلان‌شهرها، 50 میلیون تومان، مراكز استان‌ها و شهرهاي بالاي دويست هزار نفر جمعيت، 40 میلیون تومان و ساير شهرها 30 میلیون تومان در نظر گرفته شد. درحالی‌که به موجب این تصویب‌نامه و تصمیم دولت، مقرر شد از سال 92 به مدت 6 سال، سالانه 300 هزار فقره تسهیلات 50، 40 و 30 میلیون تومانی نوسازی در بافت‌های فرسوده، با اولویت زوج‌های جوان، خانه‌اولی‌ها و زنان سرپرست خانوار، انبوه‌سازان، مالکان دانه‌های تجمیعی و تعاونی‌های محلی، به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شود. ميزان سود در نظر گرفته شده براي تسهيلات از سوي بانك‌ها 24 درصد عقود مشاركتي و 21 درصد فروش اقساطي است که با تأیيد و تصویب هيئت دولت ۱۰ تا ۱۲ درصد از اين ميزان سود از محل يارانه‌ها به بانک‌ها پرداخت خواهد شد و در واقع متقاضیان با نرخ سود 14 درصدی وام نوسازی را به بانک‌ها بازپرداخت می‌کنند. هم‌اکنون با اضافه شدن بانک مسکن به جمع بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات نوسازی، 23 بانک مأموریت دارند این تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کنند. درحالی‌که تاکنون نه تنها حتی یک مورد از سهمیه 300هزار فقره‌ای وام نوسازی سال 94، به متقاضیان این تسهیلات پرداخت نشده بلکه1150مورد از درخواست‌های مربوط به دریافت وام از سال 93 هم باقی مانده است.