علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram

صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز

بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

کاغذ دیواری

ایجاد شرکت‌های املاک تحولی در کنترل بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران بیان کرد: ایجاد شرکت‌های املاک و رقابتی شدن آنها می‌تواند یکی از راهکارهای موثر کاهش و کنترل اجاره‌بها در کشور باشد.
به گزارش Consbank، علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص راهکارهای کنترل اجاره‌بها با توجه به افزایش 10 درصدی آن اظهار داشت: کاهش نرخ سود بانکی به سبب بازار خاص اجاره در کشور با افزایش نرخ اجاره‌بها همراه است.

وی افزود: متأسفانه سیستم بنگاه املاک کشور به سبب عدم نظارت‌ها مجوز و تنظیم معاملات به نفع خود معیوب هستند حال مبنای معامله دلالان و واسطه‌گران مسکن اجاره بیشتر همراه با سود بیشتر است.

خسروی در ادامه بیان کرد: ایجاد شرکت‌های املاک و رقابتی شدن آنها می‌تواند یکی از راهکارهای موثر کاهش و کنترل اجاره‌بها در کشور باشد.

وی از افزایش نرخ اجاره‌بها و گله‌مند بودن متقاضیان از نبود مسکن برای رهن کامل عنوان کرد: در واقع کفه ترازو بین اجاره و رهن در حال نوسان است و ثبات ندارد به گونه‌ای که با کاهش و افزایش نرخ سود بانکی روند تخریبی در حوزه مسکن به وجود می‌آورد.

عضو کمیسیون عمران در پایان تصریح کرد: عدم دخالت دولت در کنترل اجاره‌بها امری اشتباه است زیرا اگر دولت در هر شهری نسبت به جمعیت آن شرکت‌های املاکی ایجاد کند و قوه قضاییه از این طرح پشتیبانی کند قطعا چند گره اساسی باز خواهد شد.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد