علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

حق انتخاب مهندس ناظر به مالکان و کارفرمایان واگذار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از بازنگری ارجای کار مهندسی و واگذاری حق انتخاب مهندس ناظر به مالکان و کارفرمایان خبر داد و گفت: در حال حاضر سازمان نظام مهندسی کشور دارای 300 هزار عضو است.
به گزارش Consbank، وزیر راه و شهرسازی در مراسم برگزاری آزمون ورود به حرفه‌‌ی مهندسان در دانشکده فنی تهران برگزار شده بود، گفت: در حال حاضر 300 هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی هستند.

وی در ادامه افزود: ساختمان جزو فراگیرترین حرفه در سطح کشور به شمار می‌رود و بخش نظام ارجای کار و نظام تایید کیفیت ساختمان و صلاحیت مهندسان هر سه مهمترین بخش‌های این حوزه به شمار می‌رود.

در بحث ارجای کار یکی از مهمترین مسائل آن است که آزادی حق انتخاب مالکان و کار فرمایان برای مهندس ناظر است که در حال حاضر این حق انتخاب به عهده نظام مهندسی کشور است و مالکان و کارفرمایان حقی دراین حوزه ندارند.

آخوندی در ادامه به بحث رقابت در میان مهندسان اشاره کرده و گفت: در بحث رقابت و مهندسی باید به گونه‌ای صورت گیرد که کیفیت ساختمان‌ها با رقابت افزایش یابد و باید این موضع مورد بازنگری قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: فناوری‌های جدید در حوزه مهندسی باید به گونه‌ای شود که موجب کاهش قیمت تمام شده ساختمان و افزایش عمر ساختمان‌ها شود.

وی به برگزاری انتخابات سازمان نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: این انتخابات در سراسر کشور در مهر ماه برگزار می‌شود و تمامی اعضای جدید هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان‌ها تعیین می‌شود.


**برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی با حضور 163 هزار نفر

 درادامه مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آزمون ورود به حرفه مهندسی سالی دو بار برگزار می‌شود گفت: در این آزمون حدود 163 هزار نفز در هفت رشته اصلی و در 18 آزمون مختلف مهندسی شرکت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: در این آزمون 34 دفترچه متفاوت با یک پراکندگی سوالی باعث شده که تمامی حرفه مهندسان به طور دقیق مورد سنجش قرار گیرد.

معاون مسکن و وزرات راه و شهرسازی اظهار داشت: برگزار کننده این آزمون سازمان سنجش است و این آزمون تعیین کننده صلاحیت مهندسان برای ساختمان‌ها است.

مظاهریان توضیح داد: افرادی که مورد آموزش قرا می‌گیرند باید از سوی مدرسان قوی صاحب صلاحیت است باشد.

وی یاد آور شد: این آزمون هر ساله طیف گسترده‌ای از فارغ التحصیلان حرفه‌ای دانشگاه‌ها را در بر می‌گیرد و هر ساله جدی‌تر و با استقبال بیشتری از دانشجویان مواجه می‌شود.

وی در ادامه اظهارداشت: این آزمون دارای مراحل مختلفی است و باعث ارتقای مهندسی و تداوم آموزش می‌شود.

وزیر در ادامه افزود: شرکت کنندگان در این آزمون 163 هزار نفر و در 89 حوزه برگزار می‌شود که 26 هزار نفر از این شرکت کنندگان در استان تهران هستند.

آخوندی یاد آور شد: آزمون معماران تجربی و کاردان‌ها نیز همزمان با این آزمون برگزار می‌شود و 222 نفر در آزمون کاردانی و 500 نفر در آزمون معماران تجربی شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ساختمان بزرگترین سرمایه ملی در کشور به شمار می‌رود گفت: 30 درصد از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در کشور در حوزه ساختمان است بنابراین افزایش عمر ساختمان‌ها به نفع مالکان در کشور است.

آخوندی تصریح کرد: از جهت سند ملی نیز ساختمان بزرگترین سند ملی است بنابراین باید به آزمون‌ها برگزار شده در این حوزه توجه کرد و روزانه به ارتقای دانش دراین حوزه بیشتر توجه نماییم.