علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

حل مشکلات شهرها با تحقق طرح شهر هوشمند

تحقق طرح شهرهای هوشمند بخشی از مشکلات شهرها را حل می‌کند زیرا اطلاعات درسامانه مشخصی ثبت و امکان دسترسی همه سازمان‌ها فراهم می‌شود و با وقوع حادثه سرعت عمل و امداد رسانی نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی سید محمد پژمان، رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، با بیان اینکه در بسیاری از ساخت و سازها تخلف انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌شود، اظهار کرد: تحقق طرح شهرهای هوشمند بخشی از مشکلات را حل می‌کند زیرا اطلاعات در سامانه مشخصی ثبت می‌شود که امکان دسترسی همه سازمان‌ها و یکپارچه شدن اطلاعات را فراهم می‌کند.

به گفته وی با همکاری سازمان‌های مختلف طرح شهر هوشمند محقق می‌شود. در این صورت شهر موجود زنده و پویایی است که زندگی شهری بخش قابل توجهی از آن را به خود اختصاص می دهد. کشورهایی که به شکل سنتی مدیریت می‌شوند امکان مدیریت هوشمند ندارند اما در شهرهای هوشمند هر لحظه فعل و انفعلات شهر رصد می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه مدیریت شهری در ایران سنتی و غیریکپارچه است و سازمان‌ها به‌طور موازی فعالیت می‌کنند و سامانه اطلاعاتی یکپارچه‌ای که اطلاعات را در یکجا متمرکز کند وجود ندارد. منطقه‌بندی یک شهر در دستگاه‌های متخلف تفاوت دارد. بنابراین در بسیاری از سازمان‌ها ضعف اطلاعاتی وجود دارد و این امر موجب نابسامانی اطلاعات یکپارچه و افزایش هزینه‌های سازمان‌ها می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: وقتی از سامانه‌ها استفاده بهینه شود و سیستم‌ها الکترونیکی باشند اطلاعات کاملی به دست می‌آید و از مرکز مانیتورینگ شهرهای مدیریت می‌شوند. در این صورت ترافیک، آلودگی هوا و ... را در وضعیت اضطرار نخواهیم داشت.

پژمان با انتقاد از نابسامانی اطلاعات گفت: در بسیاری از ساخت‌وسازها تخلف انجام می‌شود و تحقق شهرهای هوشمند بخشی از مشکلات را حل می‌کند زیرا اطلاعات در سامانه مشخصی ثبت می‌شود که امکان دسترسی همه سازمان‌ها و یکپارچگی اطلاعات را فراهم می‌کند و با وقوع حادثه سرعت عمل و امداد رسانی نیز افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه سامانه اطلاعاتی این سازمان به روز است افزود: تلاش می‌شود ارتباط با نقاط مختلف کشور برقرار و افزایش ظرفیت توان سامانه ایجاد شود.

پژمان ادامه داد: در صورت تمایل سازمان‌ها اطلاعات موجود در سامانه اطلاعاتی سازمان ملی زمین و مسکن با آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.