علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram

صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز

بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کاغذ دیواری

مسکن، موتور خروج از رکود صنایع

مسکن و خودرو از نظر دولت دو موتوری هستند که اگر آنها را روشن کند، صنایع خاموش شده هم روشن می‌شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محمد وطن‌پور اظهار کرد: بخش‌های مسکن و خودرو علاوه بر این‌که کالاهای مورد نیاز مردم هستند، روی اشتغال و راه افتادن صنایع تاثیرگذارند که اگر راه بیفتند بسیاری از بخش‌های اقتصادی به حرکت درمی‌آیند.

وی افزود: با رونمایی از بسته سیاستی دولت برای تسریع خروج از رکود انتظار می‌رود که بخش مسکن از وضعیت فعلی خارج شده و به سمت رونق برود. اما مساله‌ی مهم این است که سازندگان مسکن و مالکان باید توان خرید متقاضیان را لحاظ کنند. اگر مالکان انتظار دارند بسته خروج از رکود به جهش یکباره قیمت‌ها منجر می‌شود اشتباه می‌کنند و با این اشتباه باعث می‌شوند مسکن مجددا به رکود بخورد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که رونق در مسیر قیمت‌های فعلی محقق می‌شود، گفت: کسانی که بتوانند خانه‌های خالی یا نیمه‌ساز خود را با قیمت‌های فعلی به فروش برسانند برد می‌کنند.

وطن‌پور،بسته‌ی خروج از رکود را به‌موقع دانست و گفت: اقتصاد یک موضوع دینامیک است. شاید سیاست‌های کنترل تورم برای سال گذشته مناسب بود اما برای امسال مناسب نبود و به نظر می‌رسد با توجه به رکود صنایع و تولید، اقتصاد باید از وضعیت فعلی خارج شود.

وی به نصف شدن تولید خودرو و فروش نرفتن خانه‌های خالی اشاره و خاطرنشان کرد: با رکود صنایع خودرو و ساختمان، بسیاری از کارخانجات به مشکل برخوردند. صنایع به دلیل نبود مشتری، ابتدا مشکل سرمایه‌ی در گردش پیدا کردند، بعد انبارها پر شدند، سپس شیفت‌های کاری را کم کردند و بعد به اخراج کارگران دست زدند. همه‌ی این اتفاقات ناشی از رکود خودرو و مسکن بود.

این کارشناس مسکن هم‌چنین تاکید کرد: اگر قرار است تسهیلاتی به بخش مسکن ارایه شود باید نظارت و کنترل شود تا به سمت هدف‌گذاری پیش‌بینی شده برود.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد