علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

مجازات متخلفان ساخت‌وساز کم است

    میزان مجازات متخلفان ساخت‌و‌ساز کافی نیست و باید افزایش پیدا کند.

به گزارش Consbank، مهدی موذن درباره اهمیت اخلاق حرفه‌ای در نظام مهندسی و سایر حرفه‌ها افزود : اخلاق‌مداری در سطح جامعه به صورت کلان و در حرفه‌ها و صنوف به صورت ویژه اهمیت دارد.

موذن گفت : شاید بخشی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد به این مسئله برمی‌گردد که مجازات متخلفان ساخت و ساز به اندازه‌ای که باید باشد نیست و به نظر می‌رسد افزایش میزان مجازات، پیگیری و اجرای آن می‌تواند در کاهش تخلفات موثر افتد.

رئیس نظام کاردانی استان تهران افزود: تصمیم مسئولان ارشد تاثیرگذارتر و مهم‌تر از سایر زیرمجموعه‌های خود است و نقش آنها باید بسیار بیشتر از سایرین مورد توجه قرار بگیرد.

موذن گفت : نحوه صحیح و دقیق پیگیری و اجرای قوانین و ‌آیین‌نامه‌ها می‌تواند به نهادینه شدن اخلاق حرفه‌ای منجر شود.

وی تاکید کرد: پیش‌نیاز رعایت اخلاق در جوامع مهندسی و کاردانی رعایت عدالت در مورد فعالیت‌های این حوزه‌هاست در غیر اینصورت همراهی جامعه با مهندسان و کاردانان کاهش می‌یاید.

رئیس نظام کاردانی استان تهران اظهار داشت : در سطح کلان عدالتی در واگذاری طرح ها به مهندسان و کاردان‌ها وجود ندارد و این در حالی است که در قانون نظام مهندسی و برای اجرای طرح ‌های ساختمانی دو سازمان نظام کاردانی و نظام مهندسی در کنار یکدیگر دیده شده‌ است.

موذن گفت : در حال حاضر حداکثر میزان مجازات متخلفان لغو پروانه فعالیت به مدت 6 ماه تا یک سال پیش‌بینی شده است در حالی که انتظار می‌رود مجازات‌ها بیشتر تعیین شود تا تخلف این حوزه بسیار مهم به حداقل ممکن برسد.