علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

قانونی که راه سودجویان مسکن را می‌بندد

مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان البرز گفت: هرگونه پیشفروش واحدهای مسکونی و آپارتمانی تنها با مجوز راه و شهرسازی قانونی است و غیر از این جرم محسوب می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، داریوش حسینی اظهار کرد: باید هرگونه پیش‌فروش مسکن با درج مشخصات فنی ملک و با صدور مجوز قانونی از راه و شهرسازی انجام شود و حتما این امر در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد.

وی افزود: قانون جدید دست سودجویان و فرصت‌طلبان را در فروش یک واحد مسکونی به چندین نفر گرفته و اجازه نمیدهد تا چنین فرصت‌طلبی‌هایی شکل بگیرد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در سال 89 این قانون مصوب شده و از سال گذشته به ادارات و نهادهای مختلف ابلاغ شده است، گفت: آنهایی که اقدام به پیشفروش واحدهای مسکونی می‌کنند باید با اخذ مجوز اقدام کرده و هیچ سامانه بنگاه و املاک خرید و فروش زمین و مسکن حق ندارند در این مورد بدون در نظر گرفتن قوانین جدید به عقد قرارداد اقدام کرده و یا تبلیغاتی را به راه اندازند.

حسینی ابراز داشت: این امر زمینهای را فراهم می‌کند تا امر فروش واحدهای ساختمانی و آپارتمانی به شکل صحیح و درست اتفاق بیفتد و جلوی هرگونه سودجویی و فرصتطلبی گرفته شود.

مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی البرز با بیان اینکه دوران تخلف مرتبط با فروش یک واحد مسکونی به چندین نفر به سر آمده و دیگر چنین حادثهای اتفاق نمیافتد، بیان کرد: براساس قانون جدید هیچ کس حق معامله واحد مسکونی و ملکی را بدون داشتن سند رسمی ندارد و هرگونه پیشفروش آپارتمانها و واحدهای مسکونی باید براساس اسناد مالکیت و احراز هویت واحد مسکونی انجام شود.

وی گفت: هیچ صاحب بنگاهی حق ندارد بدون رؤیت مدارک و مستندات اقدام به فروش و یا نقل و انتقال کند چراکه به هیچ وجه این امر منطقی و قابل قبول به نظر نمیرسد.