علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

رکود در بازار مسکن 70 کارخانه را تعطیل می‌کند

   یک عضو کمیسیون عمران مجلس: هدف اصلی از ساخت مسکن کمک به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه    است که متقاضیان واقعی مسکن هستند.

به گزارش Consbank، علی نعمت چهاردولی عضو کمیسیون عمران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه صنعتی‌سازی و بازار مسکن دو مبحث عمده صنعت ساختمان است، گفت: با فعال شدن صنعت ساختمان، حدود 70 کارخانه وابسته به این صنعت فعال می‌شوند که از آن جمله می‌توان به کارخانه‌های کاشی و سرامیک، لوله و اتصالات، تجهیزات الکترونیکی و ... اشاره کرد.

چهاردولی با اشاره به رکود بازار مسکن تصریح کرد: این رکود به طور مستقیم بر کارخانه‌های وابسته تاثیر گذاشته و در پی آن شاهد تعطیلی و حتی کاهش تولید به حداقل ظرفیت ممکن هستیم.
وی بابیان اینکه صنعت ساختمان در حال رکود است، افزود: در دو سال اخیر فقط ساختمان‌های نیمه کاره تکمیل و هیچ ساختمانی به طور کامل ساخته نشده است.

عضو کمیسیون عمران در ادامه اظهار داشت: براساس برنامه پنجم هرسال باید حداقل 1 میلیون واحد مسکونی ساخته شود، اما در 2 سال اخیر در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده مردم ملایر ادامه داد: زمین مناسب و تسهیلات ارزان قیمت دو مقوله اساسی هستند که در فعال سازی صنعت ساختمان و تهیه مسکن برای مردم بسیار تاثیر گذار است.

چهاردولی با ابراز تاسف از عدم تحقق این موضوع در 2 سال گذشته عنوان کرد: تسهیلاتی که به تازگی از سوی بانک مسکن اعلام شده، مناسب برای قشر بخصوصی از جامعه که دارای حداقل 2 میلیون تومان درآمد است.

چهاردولی با تاکید بر اینکه تامین زمین مناسب و تسهیلات ارزان قیمت فعلا در دستور کار دولت نیست و متقاضیان واقعی مسکن اقشار کم درآمد هستند، تصریح کرد: دولت باید در راستای ارائه تسهیلات ارزان قیمت، با بازپرداخت بلندمدت به اقشار آسیب پذیر قدم بردارد.

عضو کمیسیون عمران بیان کرد: در صنعتی سازی ساختمان توجه به اصول مهندسی و صنعتی مطرح است و در این خصوص باید به سمت سبک سازی محصولات و صرفه‌جویی در پرت انرژی برویم.