علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند

‌رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: متاسفانه روند اقتصادی اخیر و برخی قوانین غیرکارشناسانه باعث شد که بانک‌ها بسوی بنگاه‌داری حرکت کرده و اقدام به پول‌فروشی کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، جمشید زند بر لزوم تخصیص منابع مالی و تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای صنفی و خدمات فنی موجود جهت ارتقا سطح کیفی تولید، ایجاد اشتغال و ترویج فرهنگ مصرف کالاهای داخلی تاکید کرد.

وی افزود: بانک‌ها منابع مالی خوبی در اختیار دارند و این امر باعث شده تا توجهی به بنگاه‌های اقتصادی کشور نداشته باشند و عدم مشارکت و توجه آنها هر روز که می‌گذرد، باعث تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی بیشتری می‌شود.

زند ادامه داد: از سوی دیگر پول‌فروشی غیرقانونی بانک‌ها مشوق و ترغیب‌کننده‌ای دیگر جهت تکمیل زنجیره تعطیلی کارگاه‌ها و بنگاه‌ها شد.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: بانک‌ها در اقداماتی غیرقانونی از روش‌های مختلف استفاده کرده و میزان سود سپرده‌ها را در قالب برخی عقود و توافقات تا بیش از دو برابر نرخ رسمی اعلامی پرداخت می‌کنند.

وی بیان کرد: پرداخت این سود قابل ملاحظه توجیهی برای فعالیت اقتصادی و تولید در کشور ایجاد نمی‌کند و ماحصل آن تعطیلی و به فروش رساندن کارگاه‌ها و یا تغییر کاربری تولیدی بنگاه‌ها در سال‌های اخیر است.

زند تصریح کرد: در این خصوص می‌طلبد که در دولت تدبیر و امید، تدبیری اندیشیده شود و بانک‌ها که در سیطره قانونگذاری و نظارت دولت هستند در مسیر اصلی و قانونی حرکت کنند و البته با بی‌نظمی و اختلال‌های اقتصادی اخیر قاطعانه برخورد شود.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی عنوان کرد: در صورتی که سیستم بانکی کشور تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار واحدهای صنفی کوچک قرار دهد، به ازای پرداخت تقریبا هر 30 میلیون تومان یک شغل جدید در حوزه اصناف ایجاد می‌شود و از سوی دیگر تسهیلات بانکی ارزان قیمت می‌تواند در به روز کردن تکنولوژی بنگاه‌های صنفی تولیدی، موثر واقع شده و علاوه بر ایجاد بهره‌وری باعث کاهش مصرف انرژی، رشد بهره‌وری، کاهش قیمت تمام شده و توسعه اشتغال که اکنون یکی از دغدغه‌های دولتمردان است، شود.

وی ضمن تاکید بر لزوم تخصیص منابع مالی و تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای صنفی و خدمات فنی موجود جهت ارتقای سطح کیفی تولید و ایجاد اشتغال، همچنین ترویج فرهنگ مصرف کالاهای داخلی، خواستار برخورداری صنوف تولیدی از حمایت‌ها و مشوق‌های مالی شد.

زند در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از منابع ارزان قیمت که توسط برخی نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل بهزیستی جهت ایجاد اشتغال به افراد اعطا می‌شود، با همکاری اتاق اصناف و در صورت ایجاد اشتغال در اختیار واحدهای تولیدی صنفی و خدمات فنی قرار گیرد.