علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

لزوم ورود تکنولوژی خارجی به بخش مسکن

یک کارشناس مسکن بر لزوم ورود سرمایه و تکنولوژی خارجی به بخش ساخت و ساز در شرایط پساتحریم تاکید کرد.

به گزارش Consbank، سهیل آل رسول در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به فضای پساتحریم و رفت و آمد گروه‌های تجاری خارجی به ایران، دو اتفاق ناشی از این حضور باید در بخش مسکن رخ دهد؛‌ یکی جذب سرمایه‌های خارجی و دیگری انتقال تکنولوژی به بخش ساخت و ساز است.

وی افزود: رایزنی‌هایی که بعد از امضای برجام در بخش مسکن صورت گرفته بیشتر از سوی وزارت راه و شهرسازی بوده و سازمان نظام مهندسی به عنوان متولی بخش ساخت و ساز در این زمینه منفعل عمل کرده و گزارشی در این خصوص به جامعه صنفی و مهندسان ارایه نشده است.

این عضو هیات مدیره کانون مهندسان فارغ‌التحصیل دانشکده فنی تبریز با بیان این‌که دولت هرآن‌چه داشته در مسکن مهر هزینه کرده است، گفت: رونق بخش مسکن با منابع مالی دولتی تقریبا غیرممکن است. پس باید به سمت جذب سرمایه‌گذاری خارجی برویم و در عین حال از طریق انتقال مدیریت ساخت، هزینه‌ها را بهینه کنیم.

آل رسول به فاصله‌ی تکنولوژی بخش ساخت و ساز در کشور با استانداردهای روز دنیا اشاره و خاطرنشان کرد: ساخت و ساز در کشور ما از چند جنبه محیط زیست، صرف آب زیاد در پروژه‌های ساختمانی و نیز مدیریت مصرف انرژی در ساختمان دچار مشکل است. ما در مصرف برق و آب خانگی با استانداردهای روز دنیا خیلی فاصله داریم که باید این شکاف برداشته شود.

به گفته وی ما هم‌اکنون واردکننده محصولات نهایی بخش ساخت و ساز هستیم اما تکنولوژی را وارد نمی‌کنیم. لذا انتظار این است که در فضای پساتحریم به سمت ورود دانش و تکنولوژی‌های مدرن برویم.