علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram

صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز

بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کاغذ دیواری

رونق در رکود!

کارشنان بخش مسکن معتقدند به دنبال کاهش ساخت‌و‌ساز در 4 سال اخیر و افزایش قیمت‌ها متقاضیان مسکن به اجاره نشینی روی آورده‌اند. این روند در آینده در صورت ادامه رکود در بخش ساخت‌و‌ساز به هجوم موج عظیمی از متقاضیان به سوی خانه‌های محدود منجر خواهد شد.

به گزارش Consbank، تعداد بالایی از صاحب‌خانه‌ها برای رهایی از رکود مسکن واحدهای خود را به بازار رهن‌واجاره وارد کرده‌اند. براساس آمارهای احتمالی ارائه‌شده در سال جاری از میان 450هزار خانه خالی در شهر تهران در سال 1390 حدود 200هزارتای آن خالی مانده است. کارشناسان معتقدند این آمارها درست به همان‌اندازه که خوشحال‌کننده است نشان از اتفاقی ناگوار در بازار مسکن دارد. 
به‌عقیده کارشناسان مسکن افزایش هزینه تمام‌شده ساخت مسکن در 4 سال گذشته و کاهش ساخت‌وساز افزایش بی‌رویه تقاضا را به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که درآینده‌ای نزدیک خانه‌های چندانی برای ارائه وجود نخواهد داشت.
شایان ذکر است در صورت افزایش تقاضا و قدرت خرید پایین، گرایش افراد به بازار اجاره فزونی خواهد یافت و افزایش کلان قیمت را در این بخش شاهد خواهیم بود. اما طبق گفته کارشناسان چنانچه دولت با رونمایی از طرح جامع مسکن موفق به ایجاد 1میلیون واحد مسکونی شود این مشکل از بین خواهد رفت.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد