علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

۳۳درصد مردم ایران زیر خط فقر مسکن قرار دارند

مدیر علمی طرح جامع مسکن گفت: ۳۳ درصد از مردم ایران ، توان تامین حداقل‌های اولیه برای محل سکونت خود را ندارند.
به گزارش Consbank، به نقل از تسنیم فردین یزدانی با بیان اینکه بیش از هفت میلیون خانوار در ایران ، مسکن شخصی ندارند ،‌اظهار داشت : این تعداد خانوار نمی‌توانند حداقل‌های لازم در حوزه مسکن را برای خود فراهم کنند.

وی افزود : مسکن استاندارد تعریفی دارد و ما برای تعیین شاخص‌های مسکن استاندارد به استانداردهای حداقلی بسنده کردیم و به ازای هر فرد باید حداقل 12 متر مربع محل سکونت در یک واحد مسکونی وجود داشته باشد.

همچنین ساختمان از نظر مقاومتی و مصالحی که برای ساخت آن به‌کار رفته است امن به حساب‌ آید و در نهایت حداقل‌هایی مانند حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه در هر واحد وجود داشته باشد.

وی افزود: با بررسی جوانب مختلف این حوزه ، معادل ریالی چنین مسکنی را در سراسر کشور و براساس هر استان محاسبه کردیم و میانگین کشوری واحد مسکونی با چنین شرایطی به ازای هر خانوار سه نفره ، 470 هزار تومان در هر متر مربع است. به این ترتیب هر خانواری که قدرت تامین این هزینه را ندارد و کمتر از این مقدار را برای واحد مسکونی خود پرداخت می‌کند ، از برخی از این امکانات حداقلی محروم است.

به گفته وی همین محاسبات دقیق نشان داده است که یک سوم جمعیت ایران ، فاقد مسکن هستند.

یزدانی با اشاره به مشکلات متعددی که در زمینه تامین مسکن برای مردم وجود دارد، گفت : متاسفانه سیاست‌های دولت نهم و دهم در حوزه مسکن بسیار مشکل‌ساز بود. سیاست غلطی که امروز به اجرا در می‌آید تا مدت‌ها آثار خود را باقی می‌گذارد و متاسفانه مشکلات امروز تا حدود زیادی به اشتباهات دولت سابق ربط پیدا می‌کند ، بررسی‌ها نشان می دهد سال‌های 1384 تا 1391 ، قیمت مسکن459 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع مسکن در دولت یازدهم گفت: برای تنظیم برنامه جامع مسکن، به بررسی و جمع‌آوری آمار وضعیت محل سکونت مردم به تفکیک استان و شهرستان پرداختیم که اقدامی نوآورانه است.

مدیر علمی طرح جامع مسکن درباره این طرح گفت: این برنامه تمرکز اصلی خود را بر توانمندسازی طبقه متوسط و فرودست جامعه قرار داده است. البته اجرای این برنامه و موفقیت در دستیابی به اهداف آن نیاز دارد که در وضعیت اقتصادی کشور و دولت ،گشایشی به وجود آید و علاوه بر این عزم سیاسی در همه ارکان حکومتی برای رفع مشکل مسکن وجود داشته باشد.

وی گفت: نباید فراموش کرد که مشکلات مسکن به هیچ‌وجه در یک بازه زمانی دو ساله حل نخواهد شد و به همین علت ، این برنامه میان مدت است و امیدواریم در بازه زمانی 10 ساله مشکلات عمده مسکن و صاحبخانه شدن اقشار میانی و پایینی حل شود.

یزدانی گفت : در بخش مسکن از لحاظ فیزیکی و سرمایه‌گذاری مشکلی وجود ندارد و مشکل اصلی این است که بخش وسیعی از طبقه متوسط و فرودست از نظر اقتصادی به‌شدت ناتوان شده‌اند و باید این مشکل را حل کرد.

وی با بیان اینکه حاشیه‌نشینی زمانی رشد می‌کند که نتوان کمکی به توانمند شدن اقشار کم درآمد کرد ، اظهار داشت : در این برنامه هدف اصلی کمک به توانمند شدن این بخش‌های جامعه است و اگر وضعیت اقتصادی هم بهبود پیدا کند ، فرودستان توانمند خواهند شد و حاشیه‌نشینی رشد نخواهد کرد.