علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

درگیری هادی ساعی با پیمانکار شهرداری و کشته شدن عموی او + توضیحات عضو هیئت رئیسه شورای شهر

درگیری خونین ‌هادی ساعی و عمویش با پیمانکاران شهرداری در نهایت با مرگ پایان یافت. عموی 60 ساله تکواندوکار معروف کشورمان، پس از درگیری با پیمانکاران شهرداری به طرز مشکوکی جان باخت و پرونده‌ای را پیش روی بازپرس دادسرای جنایی قرار داد.

ساعت 2 بعدازظهر روز 12 فروردین به ماموران پلیس خبر رسید که مردی 60 ساله در یک باشگاه سوارکاری به طرز مشکوکی جان باخته است.

خیلی زود کارآگاهان به همراه حسین‌پور، بازپرس شعبه 5 دادسرای جنایی تهران راهی محل حادثه شدند تا در این‌ خصوص تحقیقات لازم را انجام دهند. با حضور ماموران مشخص شد که مرد میانسالی به طرز مشکوکی به کام مرگ فرو رفته است. تجسس‌ها نشان داد که این باشگاه سوارکاری متعلق به ‌هادی ساعی، تکواندوکار معروف کشورمان است که عمویش پس از درگیری با پیمانکاران شهرداری به طرز مشکوکی جان باخته است.

ماجرا از این قرار بود که وقتی شهردار منطقه 12 از این باشگاه دیدار کرده بود، متوجه شد که زباله‌های درون سطل از سوی ماموران شهرداری به بیرون منتقل نمی‌شود و مسئولان باشگاه خودشان باید این زباله‌ها را تا بیرون باشگاه حمل کنند. شهردار پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله با ماموران شهرداری همان منطقه تماس گرفته و از آنها خواسته بود تا برای حمل زباله به باشگاه بیایند. وقتی پیمانکاران شهرداری برای انتقال زباله‌ها به این باشگاه رفته بودند به دلیل نارضایتی با ‌هادی ساعی و عمویش درگیر شده بودند.

شاهدان ماجرا در تحقیقات به ماموران گفتند: «این دو پیمانکار شهرداری که یکی راننده و دیگری هم کارگر بود، پس از اینکه با عموی‌ هادی ساعی درگیر شدند، از داخل ماشین خود چوب برداشته و این درگیری را بیشتر کردند. آنها به جان هم افتاده بودند که در نهایت عموی‌ هادی ساعی نقش زمین شد و جان خود را از دست داد. در این درگیری همچنین هادی ساعی با ضربه چوب از ناحیه پا به شدت مصدوم شد.»

بنابراین جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت اصلی مرگ مشخص شود.‌ هادی ساعی نیز برای مشخص شدن میزان مصدومیتش به پزشکی قانونی منتقل شد.

همچنین کارآگاهان پس از اطلاع از این حادثه، به دستور بازپرس، دو پیمانکار شهرداری را به اتهام قتل شبه عمد بازداشت کردند، اما این این دو پیمانکار هرگونه دخالت در مرگ مرد میانسال را انکار کردند.

تحقیقات نشان می‌دهد عموی‌ هادی ساعی دارای عارضه قلبی بود. تحقیقات در خصوص این پرونده تا اعلام نظریه پزشکی قانونی و مشخص شدن علت مرگ همچنان ادامه دارد و تا آن زمان نمی‌توان مقصر اصلی این حادثه را مشخص کرد.

همچنین دقایقی پیش تسنیم در این خصوص نوشت:

حسین‌پور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران گفت: نظر پزشکی قانونی درباره علت فوت عموی هادی ساعی اعلام نشده است.

حسین‌پور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با اشاره به حادثه منجر به فوت عموی هادی ساعی عضو شورای شهر تهران گفت: هنوز نتیجه استعلام از پزشکی قانونی به دست ما نرسیده است.

او ادامه داد: تا زمانی که نتیجه کارشناسی‌های پزشکی قانونی مشخص نشود، نمی‌توان درباره قتل بودن یا نبودن حادثه و همچنین علت اصلی فوت این فرد اظهارنظر کرد.

حسین‌پور همچنین با بیان اینکه تا این لحظه دو نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت هستند، گفت: از هادی ساعی نیز در این زمینه تحقیقات به عمل آمده است.

روز 12 فروردین در جریان یک درگیری که در باشگاه سوارکاری هادی ساعی در منطقه 12 روی داد، عموی هادی ساعی فوت کرد که تحقیقات درباره این حادثه در دادسرای امور جنایی در حال رسیدگی است.

همچنین عضو شورای شهر تهران درخصوص فوت عموی هادی ساعی طی درگیری با پیمانکاران شهرداری توضیحاتی ارائه داد.

ایلنا در این خصوص نوشت:

ابوالفضل قناعتی درباره حادثه فوت عموی هادی ساعی گفت: میان عموی 60 ساله هادی ساعی و پیمانکاران شهرداری که وظیفه جمع‌آوری زباله و رفت و روب را دارند؛ درگیری لفظی رخ داد که بر اثر این درگیری فشار عصبی بر وی وارد شده و با بروز سکته قلبی فوت می کند.

او در پاسخ به این سوال که سال گذشته مرحوم چراغی در درگیری با عوامل پیمانکار شهرداری کشته شد؛ واقعا چرا باید درگیری میان پیمانکاران شهرداری و شهروندان دوباره تکرار شود، گفت: حادثه سال گذشته پیچیده و مغرضانه‌تر بوده و پیمانکاران شهرداری به قصد درگیری و ضرب و شتم به ماجرا ورود پیدا کرده‌اند که چنین قضیه‌ای محکوم بوده و باید با آن برخورد شود، اما درگیری لفظی اتفاقی است که معمولا در همه جا و حتی سایر دستگاهها نیز اتفاق می‌افتد؛ مثلا ممکن است میان کارمندان باجه درگیری لفظی ایجاد شود و ما نمی‌دانیم؛ میان عموی ساعی و پیمانکاران چه گذشته است.

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید در زمان برگزاری مناقصه شرایطی را لحاظ کند تا پیمانکاران علاوه بر شرایط عمومی لازم موظف باشند؛ تعهداتی را عمل کنند تا بنابر آن افراد متدین، سالم و دارای اخلاق حسنه را بکار بگیرند.

قناعتی گفت: این موضوع می‌تواند؛ در شورای شهر پیگیری شود تا شهرداری به دنبال استفاده از پیمانکارانی باشد که علاوه بر داشتن شرایط عمومی در حوزه تخصصی و فنی موضوعات عمومی و تربیتی را نیز لحاظ کنند.

او گفت: پیمانکاران با شهروندان در ارتباط هستند و تکریم شهروندان از طرف دستگاه‌های اجرایی برای اعضای شورا حائز اهمیت است.

عضو شورای شهر تهران گفت: طی صحبت تلفنی با آقای ساعی قرار شد؛ ایشان فردا در جلسه شورای شهر موضوع را مطرح کرده تا در شورا پیگیری شود، چرا که عموی وی نیز یکی از شهروندان بوده و باید موضوع رسیدگی شود تا دیگر شاهد چنین مواردی در تهران نباشیم.

همچنین ایلنا دقایقی پیش از درگیری جدید ماموران شهرداری خبر داد. ایلنا نوشت:

ابوالفضل چراغی فرزند کارگری که ۲۳ مردادماه سال گذشته بر اثر ضرب و شتم ماموران پیمانکاری شهرداری تهران کشته شده بود، صبح امروز در هنگام دستفروشی میوه در نزدیکی محل زندگیشان مورد برخورد ماموران پیمانی سد معبر شهرداری تهران قرار گرفت اما با دخالت کسبه و اهالی محل ماموران از صحنه درگیری گریختند.

ابوالفضل چراغی، فرزند ۱۵ ساله علی چراغی که در مردادماه سال ۹۳ شاهد حمله ماموران پیمانی سد معبر شهرداری منطقه ۴ تهران به پدرش بود، ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز (۱۷ فروردین ۹۴) هنگامی که در خیابان ۲۰ متری طالقانی واقع در پاسگاه نعمت آباد مشغول فروش میوه با چرخدستی بود، با برخورد ماموران سد معبر شهرداری تهران مواجه شد.

شاهدان عینی گزارش داده‌اند پس از آنکه ماموران سد معبر چرخ میوه ابوالفضل چراغی را واژگون کردند و با ضرب و شتم این نوجوان ۱۵ ساله قصد ضبط ترازوی او را داشتند، کسبه و اهالی محل که از هویت ابوالفضل آگاه شده بودند با ماموران شهرداری درگیر شدند.

هرچند از شدت درگیری مردم و ماموران شهرداری گزارشی در دست نیست، اما بر اساس اطلاعات رسیده به ماماموران صحنه درگیری را با عجله ترک کرده‌اند به طوری که دوربین عکاسی آنان نزد مردم جا مانده است.

خانواده چراغی مدعی‌اند با وجود آنکه پس از قتل علی چراغی وعده‌های بسیاری برای تامین آتیه خانواده او از جانب مقامات عالی رتبه شهرداری و هیات رئیسه وقت شوای شهر تهران مطرح شده بود، اما تنها هزینه‌های بیمارستان مقتول پرداخت شده است و وعده‌های مربوط به تامین مسکن و بیمه خانواده چراغی محقق نشده است. آنان می‌گویند در این شرایط ابوالفضل چراغی به عنوان بزرگ‌ترین فرزند خانواده پنج نفره علی چراغی برای تامین معاش مادر و سه خواهر و برادر کوچکترش ترک تحصیل کرده و چند ماهی است که به کار دستفروشی میوه در اطراف محل زندگیشان اشتغال دارد.