علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

کیفیت ساختمان‌ها تکه تکه شده است

واگذاری ساخت و سازها به افراد فاقد صلاحیت که تنها هدف دستیابی به سودهای بالا را دنبال می‎کنند سبب تولید ساختمان‎های باکیفیت با رنگ و لعاب زیبا شده است.
به گزارش Consbank، احمدرضا سرحدی کارشناس مسکن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص بی‎کیفیتی ساختمان‎های نوساز گفت: ریشه این امر سودجویی و سوداگری افراد است که سبب ایجاد ساختمان‎های بی‎کیفیت از نظر ایمنی و استانداردهای آسایشی و رفاه عمومی شده است.

وی با بیان اینکه پدیده‌ی بساز و بفروش معیارهای ساختمان‎های قدیمی را از بین برده گفت: در گذشته بساز و بفروش زیاد نبود و افراد برای خود خانه می‌ساختند و بر حسب توانایی مالیشان از بهترین معماران و مهندسان و مرغوب‎ترین مصالح استفاده می‎کردند.

سرحدی با بیان اینکه قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان و قانون شهرداری تبصره 7 ماده 100 ناظر بر کنترل کیفیت ساختمان‎ها هستند اظهار داشت: متأسفانه هیچ کنترلی صورت نمی‎گیرد و تمام کارها به افرادی واگذار شده که یا سواد ساخت و ساز ندارند و یا کالایی بی‎کیفیت و بدون استاندارد را صرفا برای رسیدن به سود بیشتر، تولید می‎کنند.

این کارشناس مسکن بیان کرد: زمانی که ساختمان توسط افراد فاقد صلاحیت ساخت و ساز و با انگیزه دستیابی به سود کلان تولید می‌شود قطعا از همه چیز ساختمان کسر می‌گذارند تا بتوانند قیمت تمام شده را کاهش دهند و با رنگ و لعابی که به ساختمان می‎‌دهند، قیمت فروش را افزایش می‌دهند.

وی با بیان اینکه این کالا، گران‎ترین کالایی است که هر فرد می‎تواند در طول عمر خود داشته باشد و باید دارای کیفیت و استاندارد باشد گفت: همان طور که برای لوازم خانگی، مواد غذایی، خودور و ... استانداردهایی وجو دارد وسازندگان مستلزم به رعایت آن می‌باشند، برای ساختمان هم بایستی یک عنصر کنترلی وجود داشته باشد.

وی در پایان گفت: برای ساختمان هم استانداردهایی تعریف شده اما متأسفانه شهرداری زیر بار این مسئله نرفت و وزارت راه و شهرسازی هم که متولی این امر بود در مقابل شهرداری کوتاه آمد و نظام مهندسی هم نتوانست کاری در این زمینه انجام دهد.