علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

بافت‌های فرسوده سالی 7 درصد نوسازی می‌شوند

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: در صورت تحقق مصوبه دولت پیش‌بینی می‌کنیم که در برنامه ششم توسعه سالانه 7 درصد از بافت‌های فرسوده از طریق سه گانه تسهیلات، کمک به توسعه از طریق دستگاه‌های دولتی و ارتقای زیرساخت‌ها با شهرداری‌ها نوسازی شود.

به گزارش Consbank، محمد سعید ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از آن جا که در دو سال گذشته تخصیص‌های بانک‌ها کمتر از 10 درصد بوده، روند نوسازی بافت‌های فرسوده کند شده است. اگرچه در تهران بین 20 تا 25 درصد از بافت‌های فرسوده نوسازی شده ولی متوسط کشور، پایین و حدود 10 تا 12 درصد است که امیدواریم با تخصیص به موقع تسهیلات و کمک‌هایی که به شهرداری‌ها برای ارتقای زیرساخت می‌کنیم این ارقام افزایش یابد.

وی با اشاره به اختصاص تسهیلات به بافت‌های فرسوده در بسته خروج از رکود گفت: مبلغ دو هزار میلیارد ریال به بخش بافت‌های فرسوده اختصاص یافته که این درواقع بخشی از تسهیلات مصوبه مهرماه سال گذشته دولت است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری خاطرنشان کرد: طبق آن مصوبه قرار بود سالیانه 300 هزار تسهیلات نوسازی به متقاضیان اختصاص یابد و دولت قبول کرده بود 9 درصد سود 21 درصدی وام‌ها را به صورت یارانه اختصاص دهد.

وی تخصیص دو هزار میلیارد ریال به بافت‌های فرسوده را اولین اختصاص دولت به 55 هزار واحد عنوان و تاکید کرد: سال 1393 بانک‌ها به 50 هزار واحد تسهیلات دادند که با اختصاص 55 هزار تسهیلات فعلی این رقم در مجموع به حدود 110 هزار واحد از 300 هزار واحد می‌رسد.

ایزدی با اشاره به دو سال گذشته که تسهیلات بافت‌های فرسوده قطع شده بود گفت: تحقق تسهیلات 110 هزار واحد برای رونق بخشی به مسکن به خصوص بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده خیلی خوب است ولی ما امیدواریم که این رقم تا پایان سال به حداقل 50 درصد از 300 هزار واحد برسد و با بهتر شدن وضعیت منابع هرساله افزایش پیدا کند.