علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

بازار زمستانی مسکن، آرام‌تر از سال‌های گذشته

به گزارش Consbank،‌ بررسی حدوداً دو سال اخیر بازار مسکن نشان می‌دهد که در دو ماه اخیر، میزان خرید و اجاره آپارتمان در سراسر کشور از ثبات نسبی برخوردار بوده و بازار کنونی ملک عاری از همهمه شب عید است. این در حالی است که تمامی معاملات مسکن در نیمه زمستان پارسال و در تمام کشور به‌تبع رشد 25 درصدی معاملات اجاره و 35 درصدی معاملات خرید تا 30 درصد نسبت به پاییز افزایش یافت. بازار زمستانی مسکن

براساس آماری که از سوی اتحادیه مشاوران املاک تهران منتشر شده است، مجموع معاملات بازار مسکن، تنها 3درصد نسبت به پاییز 93 بزرگ‌تر شده است؛ این در حالی است که در بهمن‌ماه سال 91 تمامی معاملات ملک با رشد 34 درصدی نسبت به پاییز 91 همراه بود. شب عید امسال از آنجا که افزایش قیمت یا اجاره‌بها در ابتدای سال آینده بعید به‌نظر می‌رسد، متقاضیان برای خرید یا اجاره اقدامی نمی‌کنند.

کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی مسکن پیش‌بینی کرده بودند که بازار ملک در سال آینده با رکودی خفیف‌تر از امسال همراه باشد.

حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این‌باره اعلام کرد: در سال 94 حجم بازار خرید و فروش آپارتمان در شهرهای بزرگ با نرخ کم نسبت به مدت مشابه امسال افزایش پیدا می‌کند و انتظار می‌رود در نیمه سال آینده دوره رونق آغاز شود. 

عقبایی درباره قیمت مسکن نیز تصریح کرد: اگر در سال 94 رشد چشمگیر معاملات خرید و سربه‌‌سر شدن فایل‌های فروش و حجم تقاضا در بنگاه‌ها صورت گیرد، احتمالاً قیمت‌ها افزایش خواهد یافت؛ اما میزان رشد قیمت قطعا کمتر از نرخ تورم خواهد بود. 

حجم خرید و فروش واحد مسکونی در کل کشور طی 9 ماه امسال به جز در فصل تابستان، در سایر ماه‌ها با میزان معاملات انجام شده در زمان مشابه پارسال یکسان بود. در تابستان امسال خرید آپارتمان در کل کشور 24.4 درصد نسبت به تابستان92 افزایش یافت؛ اما در سایر ماه‌ها، حجم معاملات 93 تقریبا با حجم معاملات 94 هم‌تراز بوده است. 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در پیش‌بینی بازار مسکن سال 94 اظهار کرد:‌ بازار مسکن سال آینده با رونق معاملات خرید و فروش و همچنین افزایش قیمت همراه خواهد بود.

حسام عقبایی، گفت: با توجه به اینکه قیمت مسکن در سال 91 دچار جهش شده بود، در سال 93 با ثبات قیمت همراه با رکود در بازار معاملات خرید و فروش مواجه بودیم. این در حالی است که همزمان با خروج از این رکود در سال 94، سال ِآینده در برخی شهرها که از تعادل کافی میان عرضه و تقاضای مسکن برخوردار نیستیم، پیش‌بینی افزایش قیمت خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در شرایطی که رونق معاملات مسکن به صورت سراسری برای کل شهرها پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مسکن در سال 94، البته به معنای پیش‌بینی جهش و سونامی قیمت نیست، بلکه این افزایش در نهایت کمتر از حد تورم عمومی جامعه خواهد بود و ممکن است چندان هم محسوس نباشد.

وی با بیان اینکه سال 94 به‌ویژه از پایان تابستان و شروع نیمه دوم سال، سال رونق معاملات مسکن خواهد بود و بازار مسکن به طور قطع از رکود فعلی خارج می‌شود، افزود: در سال 92 رکود سنگینی بر بازار معاملات مسکن حاکم شد و این رکود تا سال 93 هم ادامه داشت منتها همان‌طور که از نیمه اول سال 93 پیش‌بینی می‌شد، در نیمه دوم امسال، شاهد افزایش حجم معاملات مسکن بودیم و سیر صعودی معاملات هم در کل کشور و هم در شهر تهران ملموس بوده و آمارهای رسمی نیز این موضوع را تایید می‌کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران تصریح کرد: یک راه میان‌بر برای خروج سریع از رکود مسکن می‌تواند عزم بانک‌ها در واگذاری دارایی‌های ملکی و پروژه‌های ساختمانی‌ خود به بازار با هدف نرخ‌شکنی بیشتر و شروع معاملات مصرفی باشد. عقبایی در این باره افزود: شرکت‌های ساختمانی وابسته به بانک‌ها باید برای کمک به تجهیز منابع مالی بازار مسکن، دارایی‌های خود را به نقدینگی تبدیل کرده و در اختیار بانک‌ها برای پرداخت وام‌های خرید و ساخت، قرار دهند.