علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

تنها راه دولت برای عرضه مسکن ارزان قیمت

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مسکن کارکنان دولت در گفتگو با پیام ساختمان  گفت: اگر دولت یازدهم تامین مسکن ارزان قیمت برای مردم را در برنامه دارد ، تنها راه این است که بخش مسکن را به تعاونی های مسکن بازگرداند.علی خواجوی

علی خواجوی بجستانی گفت: مسکن باید به بخش تعاون برگردد چون تعاونیها کارنامه پرباری در ساخت و ساز دارند و پروژه ها و شهرکهای زیادی را ساخته اند ضمن آنکه بیشتر مردمی هم که اکنون صاحبخانه شده اند از طریق همین تعاونی های مسکن بوده که به خانه رسیده اند.وی اوضاع بخش مسکن در دوران تصدی هفتمین و هشتمین وزیر مسکن کشور را دوران طلایی توصیف کرد و گفت : آن زمان به تعاونی های مسکن زمین داده بودند و تعاونی ها با پول خرد مردم برایشان مسکن می ساختند اما متاسفانه بعد از سال 88 بخش مسکن در دست انبوه سازان افتاد و با دادن وام و تسهیلات و ورود انبوه سازان تورم بوجود آمد در نتیجه مردم که توان خرید مسکن را در خود نمی دیدند به جای سرمایه گذاری در مسکن به بخشهای دیگر مثل طلا و سکه و ارز وارد شدند .

این فعا ل تعاونی افزود : اگر دولت یازدهم به راستی در صدد تامین مسکن ارزان قیمت برای مردم است تنها یک راه دارد و آن راه این است که بخش مسکن را به تعاونی های مسکن بازگرداند و بر عملکرد آنها نظارت کند.

به گفته خواجوی از آنجایی که تعاونی های مسکن شناخته شده هستند و هم اکنون در تمامی دستگاها ، سازمانها و ادارات وجود دارند و از طریق آنها بسیاری از کارمندان و کارگران صاحب خانه شده اند ، بهتر است که بخش مسکن را در اختیار تعاونی های مسکن قرار بدهند.

وی همچنین در مورد برنامه های رئیس جمهور  در حوزه مسکن نظیر ساخت مسکن اجتماعی ابراز عقیده کرد: در صورتی که دولت یازدهم مصمم باشد  برنامه تامین مسکن ارزان برای خانواده های ایرانی را از طریق ادامه مسکن اجتماعی دنبال کند می تواند از طریق بخش تعاون این برنامه ها را عملیاتی کند به این نحو که تعاونی ها را با دادن زمین دارای کاربری مسکونی و اعتبارات لازم مجدد فعال کند تا تعاونی های مسکن نیز با پول خرد مردم مسکن ارزان تولید و در اختیار آنها قرار بدهند.

به گفته رییس اتحادیه سراسری مسکن کارکنان دولت در حال حاضر قیمت مسکن نزدیک به صد در صد افزایش یافته و اجاره بها در بسیاری از مناطق به شکل سرسام آوری بالا رفته است. از طرفی با از دور خارج شدن تعاونی ها و میدان دادن به انبوه سازان و شرکتهای ترک نیز عملا مردم از نعمت خانه دار شدن محروم شده و تورم سنگینی به این بخش وارد آمده است در صورتی که در بخش تعاون سود آوری و دلالی مطرح نیست و منافع اعضا در نظر گرفته می شود.

پیش از این رییس جمهور  تامین مسکن را در ایجاد آرامش روحی خانوارها موثر خوانده و گفته بود  ساخت مسکن ارزان برای مردم به ویژه نسل جوان و رفع ایرادات طرح مسکن مهر را در دولت خود دنبال می کند.