علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram

صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز

بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کاغذ دیواری

بافت فرسوده گریبان گیر ساختار ساختمانی کشور

نخستین همایش «فرصت‌ها و چالش‌های انبوه‌سازی در ایران» به میزبانی اهواز در حال برگزاری است. معاون فنی شرکت مادر تخصصی عمران بهسازی ایران در این همایش اظهار کرد: ساختار ساختمانی فعلی کشور گرفتار معضل بافت‌های فرسوده شهری است.

به گزارش Consbank امیرعباس افتخاری در همایش «فرصت‌ها و چالش‌های انبوه‌سازی در ایران» در اهواز رفع این معضل بافت‌های فرسوده را منوط به همدلی و عزمی ملی در بین نهادها و دستگاه‌های متولی دانست و گفت: تمام موانع موجود در این چارچوب باید برطرف شود تا مسیر هموارتر شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: قانون شهرداری‌ها و همچنین قانون نظام مهندسی نیازمند بازنگری اساسی است، به‌ویژه در زمینه احیای بافت‌های فرسوده شهری. 

افتخاری استان خوزستان را در نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور پیشرو دانست و گفت: تاکنون از مجموع شش هزار هکتار بافت فرسوده در شهر اهواز یک هزار و 500 هکتار در دو مرحله عملیاتی شده و برای نوسازی آماده شده است.

مدیرعامل سابق بورس تهران نیز با تاکید بر ضرورت تامین مالی پروژه‌های بخش ساختمان از طریق بورس و ابزارهای نوین گفت: صندوق‌های زمین و ساختمان و جلب مشارکت مردم محل‌های مناسبی برای تامین مالی پروژه های ساختمانی است.

علی رحمانی با تأکید که در این بخش می‌‌توان از اوراق سکوک و اسناد سکوک اجاره به منظور تامین مالی پروژه ها در کنار اوراق استثناء بهره برد، تصریح کرد: اوراق مشارکت ابزاری قوی است که به انبوه‌سازان در تحقق اهداف پیش رو کمک می‌کند.

رحمانی در بخش دیگری از صبحت‌های خود اضافه کرد: در حال حاضر نقدینگی در بازار مسکن کاهش یافته است و این کاهش نقدینگی باعث به وجود آمدن رکود در این بخش و همچنین کاهش صدور پروانه‌های بهره برداری شده است. بنابراین لازم است با اعمال روش‌های نوین از این معضل خارج شد.

وی اظهار کرد: استفاده از ابزارها و روش‌های نوین مانند اوراق مشارکت و اوراق سکوک در دیگر مناطق جهان به عنوان تجربه ای موفق تلقی شده و نتایج موثری داشته که در داخل کشور هم اعمال چنین روشی جوابگوی نیاز مالی پروژه های بخش ساختمان خواهد بود.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد