علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

تمرکز دولت بر تأمین مسکن چهار دهک اول

به گزارش Consbank پیروز حناچی با اشاره به اینکه چهار دهک ابتدایی جامعه برای تهیه مسکن خود نیازمند کمک‌های دولت هستند، درباره طرح جامع مسکن اعلام کرد: مطالعات کارشناسان طرح جامع مسکن نشان می‌دهد که چهار دهک ابتدایی جامعه برای تهیه مسکن خود نیازمند کمک‌های دولت هستند و تأمین مسکن دهک‌های پنجم تا دهم نیز توسط خود مردم برنامه‌ریزی و تأمین می‌شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت تأمین مسکن برای اقشار کم‌درآمد، باید کاری کرد تا در درجه اول خط فقر جابه‌جا نشود و در درجه دوم این طرح توسط بخش خصوصی و مردم به اجرا درآید.

حناچی ادامه داد:کمک‌های دولت بر چهار دهک اول متمرکز شده و سیاست‌گذاری در این زمینه نیز در اختیار دولت قرار دارد و دولت قصد دارد با کنترل قیمت زمین در کلان‌شهرها و شرایطی را فراهم کند که با مسکن به‌ دید یک کالای سرمایه‌ای صرف برخورد نشود. ضمن اینکه سیاست‌های کلان اقتصادی هم در اجرای طرح جامع مسکن مؤثر هستند.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر رعایت انضباط شهری به عنوان ضمانت اجرایی طرح جامع مسکن گفت: وضعیت قابل قبولی از نظر انضباط شهری در شهرهایمان نداریم و شهرها به‌گونه‌ای اداره می‌شوند که در درازمدت عوارض نامطلوبی برای شهروندان به‌وجود می‌آورند.

وی همچنین درباره زمان نهایی شدن طرح جامع مسکن گفت: خروجی‌های اولیه طرح جامع مسکن در معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی آماده شده و ما نیازمند هماهنگی‌های لازم در بخش برنامه‌ریزی هستیم.

حناچی ادامه داد: حلقه مفقوده هماهنگی برنامه‌ریزی‌های مرتبط با طرح جامع، بخش مسکن اجتماعی و تأمین مسکن کم‌درآمدهاست که در گذشته در طرح‌های توسعه و عمران شهری به این موضوع پرداخته نمی‌شد ولی در تلاش هستیم تا در نشست‌هایی به نقطه بهینه در این زمینه دست یابیم.

ممنوعیت فروش تراکم در کلانشهرها

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی در خصوص ممنوعیت فروش تراکم در کلان‌شهرها خاطرنشان کرد: مبحث انضباط شهری با موضوع ممنوعیت فروش تراکم از سوی شهرداری‌ها در ارتباط مستقیم است و در این مبحث (انضباط شهری) شهرها بر اساس تراکم‌های مسکونی، رشد جمعیت شهر و تنظیم افق آتی در نظر گرفته می‌شوند که علی‌رغم تحقق نیافتن رشد جمعیتی در بسیاری از شهرها و نداشتن صرفه اقتصادی، همچنان تقاضای خرید و فروش تراکم وجود دارد، این موضوع نشان می‌دهد عوامل دیگری غیر از مسائل اقتصادی در تقاضای تراکم‌فروشی دخیل است.

شهرفروشی برخی شهرداران برای اداره شهر

حناچی همچنین اعلام کرد: شهرفروشی برخی شهرداران با هدف اداره شهر، از نظر شورای عالی شهرسازی و معماری قابل قبول نیست.

وی لازمه تحقق انضباط شهری را «تأمین منابع مالی پایدار برای شهرداری‌ها» و «کاهش هزینه‌های جاری توسط نظام مدیریت شهری» برای اداره هزینه شهر دانست و تأکید کرد: باید شهرها به منابع مالی‌ دست یابند تا اگر در شرایطی قرار بگیرند که زمانی حتی یک نفر هم برای دریافت پروانه ساختمانی مراجعه نکند، اداره شهرها مختل نشود.