علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

موافقت با ساخت بلندمرتبه ترین برج در کشور

درحالی که چندی پیش رئیس شورای عالی معماری و شهرسازی کشور از مخالفت خود با ساخت برج تجاری در خیابان یوسف آباد به دلیل غیرکارشناسی بودن آن خبر داد، اما همزمان یک منبع آگاه از موافقت کمیسیون ماده پنج با این امر خبر داد به طوری که به دنبال این تصمیم، ساخت بلندمرتبه ترین برج کشور که برجی 75 طبقه درخیابان یوسف آباد است، کلید خواهد خورد. 
ماجرای ساخت برج بلند مرتبه تجاری اولین بار توسط سایت صما منتشر شد. چندی پیش مشخص شد. شهرداری به جای طلب خود اقدام به ارائه 600 هزار متر مربع تراکم تشویقی در یکی از خیابان‌های پرتردد یوسف آباد کرده است.

انتشار این خبر با بازتاب وسیعی در رسانه ها مواجه شد به طوری که پیروز حناچی رئیس شورای عالی معماری و شهرسازی به اظهارنظر مستقیم در اینباره پرداخت وگفت: نمی شود با هر پروژه‌ای که در شهر اجرا می‌شود به طور کلی مخالفت کرد، بلکه اساسا این شورا با طرح هایی که از نظر کارشناسی قابل دفاع نباشند مخالفت می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر قرار باشد بلند مرتبه‌سازی در حداقل زمینی با حداقل تراکم و بدون توجه به رعایت حقوق شهروندی صورت گیرد، این امر به هیچ وجه از دیدگاه ما قابل دفاع نیست و اساسا هر نوع رویکردی که از نظر کارشناسی درست نباشد با آن مخالفت می‌شود.

حناچی سپس تصریح کرد: بر این اساس و با این نوع نگاه، شورای عالی معماری و شهرسازی کشور با بلندمرتبه‌سازی در خیابان یوسف آباد مخالفت کرد، چرا که این مهم از نظر کارشناسی قابل دفاع نبود. 

اما علی رغم این اظهارنظرها از قرار معلوم کمیسیون ماده پنج با ساخت بلندمرتبه ترین برج تجاری در خیابان یوسف آباد موافقت کرده است.

گفته می‌شود که بانک تجارت سالیان سال از شهرداری تهران به خاطر قرار گرفتن بخشی از زمینش در اتوبان کردستان طلب داشته است و شهرداری نیز برای پرداخت بدیهی خود اقدام به فروش 600 هزار متر مربع زیربنای ناخالص تراکم در نبش خیابان 64 یوسف آباد کرده است که از قرار معلوم در اینجا قرار است برج تجاری 60 طبقه که 15 طبقه آن نیز زیرزمین است ساخته شود.همزمان با انتشار این خبر بسیاری بر این باورند که موافقت کمیسیون ماده پنج با ساخت چنین برجی به شدت با رویکردهای معاونت معماری و شهرسازی مغایرت دارد.