علی طاهری صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز 021-66592126 info(@)behinesaz.com
کانال تلگرام بهینه ساز
Telegram
اینستاگرام بهینه ساز
Instagram
اپلیکیشن بهینه ساز بهینه ساز
بازسازی ساختمان|درب و پنجره فلزی|کابینت آشپزخانه|برق ساختمان|تاسیسات ساختمان|

فروشگاه اینترنتی بهینه ساز

تلفن تماس بهینه سازسفارش پروژه یا تماس تلفنیثبت سفارش

Save

کمد دیواری,قیمت کمد دیواری

کناف سقف,سقف کاذب

کاغذ دیواری

بازسازی ساختمان

به صفحه فایبرگلاس صنایع تولیدی و خدماتی بهینه ساز خوش آمدید

این گروه تولیدی مفتخر است اعلام نماید که تمامی خدمات مربوط به فایبرگلاس از قبیل ایزولاسیون پشت بام، ساخت فلاور باکس، اجرای روف گاردن و عایق سازی آن، محوطه سازی، چمن کاری و ساخت آلاچیق، اجرای دیوار سبز و آبنما از جنس فایبرگلاس را به انجام می دهد.

گروه تولیدی بهینه ساز با تجربه طولانی در زمینه اجرای فایبرگلاس تمامی نیاز شما در این عرصه را برآورده خواهد ساخت.

 

فلاورباکس :

 

در جهت زیبایی شهری و زیبایی منازل مسکونی، تجاری، اداری سعی بر آن شده که برای خارج شدن از فضایی که با ماسه و سیمان و… طراحی شده و لطافت چندانی ندارد آن را با فضایی سبز همگام کرد که می تواند شامل فلاور باکس ها باشد که بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که دارای کمبود فضا هست بالاخص در فضاهای آپارتمانی که می تواند در بیرون ساختمان قرار گیرد به عنوان مثال لبه پنجره یا می توان در دیوار و تراس و در داخل قرار گیرد. در واقع فلاور باکس یک مکمل برای فصای سبزد رمنازل هست. استفاده از تجهیزات مبلمان در فضای شهری در کنار فلاورباکس ها می تواند اثرات مثبتی بر روی شهروندان و استفاده کنندگان از محیط های شهر داشته باشد و به مردم این امکان را می دهد که در فرصت های لازم از نشستن ودیدن فضای شهری لذت ببرند و حتی از دیدن فلاور باکس در کنار خود حس اشتیاق به فضای سبز در آنجا را به وجود آورد.

 

از فلاورباکس های به عنوان مبلمان شهری استفاده می شود.

 

گلدان های کاشت (فلاورباکس) در چند سایز و چند رنگ در حالت آویز و پایه دار قابل ارائه می باشد

 

مزایای فلاور باکس :

 

مزایای کاشت در فلاورباکس را می توان به اختصار در چند مورد عنوان نمود :

 

۱- کاشت درخت ، درختچه و گل در محل هایی که امکان کاشت وجود ندارد ( مثل تراس ، بام ).

 

۲- جابجایی یکی دیگر از مزایای فلاورباکس می باشد بدین شکل می توان فلاورباکس را در محل دیگر کاشت نمود و وقتی در اوج زیبایی و طراوت می باشد به محل مورد نظر انتقال داد ( مثل افتتاحیه پروژه ها ، زمان برگزاری جشن ها ، جشنواره ها ).

 

۳- یکی دیگر از مزایای کاشت در فلاورباکس ، ایجاد تغییر دکوراسیون در محل می باشد یعنی با جابجایی فلاورباکس ها از یک محل به محل دیگر می توان تنوع و طراوت روانی ایجاد کرد .

 

۴- ایجاد باغ بر روی پشت بام : در فلاورباکس ها در سایز های مختلف می توان کاشت درخت ، درختچه و گل را در پشت بام داشته باشیم و از فضای مرده بام به نحو احسن استفاده نمود ( ایجاد روف گاردن ) و …

تماس با بهینه ساز

روف گاردن – بام باغ

روف گاردن یا بام باغ ، تکنولوژی مدرن سقف سبز است با کارایی بالا بر روی پشت بام ها و تراس ها که به دلیل نیاز به  موادی سبک و بسیار مقاوم و نیز ایجاد بستری مناسب برای رشد پوششی گیاهان ، امری  تخصصی  و مهندسی می باشد .

فلاور باکس

وجود این پوشش گیاهی در پشت بام میتواند به کاهش از دست دادن گرما و کاهش مصرف انرژی در شرایط زمستان تاثیر گذار باشد . پشت بام یک ساختمان ، تصویری از یک محوطه در اختیار شخص قرار می دهد که ممکن است در سطح خیابان بسیار ساده و معمولی به نظر بیاید. اما هنگامی که بر بالای بام یک ساختمان بلند بایستیم می توانیم تمامی این عوامل و مناظر متنوع را مشاهده و از دیدن آنها لذت ببریم

روف گاردن

یکی از اصلی ترین مزیت های باغچه های روی بام ، میزان نور آفتابی است که در طول ساعات روز دریافت می کند و می تواند محیطی دنج و خصوصی برای استراحت ، پذیرایی و پرورش گیاهان باشد.

بام سبز

برای ساختن یک باغچه ، با توجه به شرایط خاص این محوطه ،  به خدمت گرفتن مشاوران حرفه ای مورد نیاز است که با انجام عملیات نقشه برداری دقیق و انجام محاسبات گوناگون و انتخاب مواد مناسب و اجرای صحیح ، به محوطه شخصیتی خاص ببخشند .

آبنما

با توجه به پیشرفت شهر نشینی و حضور برج ها و ساختمان های بلند ، فضاهای قابل دسترس برای محوطه سازی روز به روز ، رو به کاهش می رود و نیاز به ساخت این فضا ها تحت عنوان بام سبز در فضاهای اندکی همچون بام ها و تراس ها بیش از پیش احساس می گردد.
علی رغم کم بودن منابع در این مورد در ایران و نیز سختی اجرای این نوع پروژه ها ، مجموعه خانه باغ ، سعی داشته بصورت کاملا تخصصی همگام با علم روز دنیا جز پیشگامان مطالعه و ساخت روف گاردن در ایران باشد.

اجرای روف گاردن

روف گاردن

بام سبز یا بام باغ به مجموعه ای ازعملیات محوطه سازی و فضای سبز اتلاق می شود که بر روی سقف ایجاد می گردد ، این فضا در بعضی موارد همسطح زمین یا بروی بام زیر زمین اجرا می گردد . (برای دیدن تصویر پروژه های اجرا شده با هماهنگی به دفتر مرکزی مراجعه کنید)

انتخاب خاک برای روف گاردن

خاک در روف گاردن یکی از مواردی است که میبایست برای انتخاب و آماده سازی آن دقت زیادی نمود چرا که خاک در روف گاردن دارای محدودیت هایی است که برخی از آنها عبارتند از:

1- خاک در بام سبز باید وزن مخصوص کمتری داشته باشد

2- خاک در بام سبز باید توانایی جذب آب بیشتری داشته باشد

بام باغ

3- اگر چه می توان با کود دهی نیاز غذایی گیاهان را در روف گاردن برطرف کرد اما به دلیل مشکلات برای تعویض خاک در بام باغ ،خاک در بام سبز باید دارای مواد غذایی باشد که با گذشت زمان علاوه بر بهبود دانه بندی بتواند نیاز گیاهان را به مواد غذایی مرتفع نماید. (خوشحالیم در طول این سالها با مطالعه و تکیه برتجربیاتمان توانسته ایم به ترکیب خوب و اختصاصی برای ساخت خاک مورد استفاده در روف گاردن برسیم)

انتخاب مصالح برای بام سبز

اگر چه ساخت بام سبز شباهت های زیادی به محوطه سازی دارد اما محدودیت وزن ، مهمترین عاملی است که باعث می شود تا تغییرات در انتخاب مصالح و حتی نحوه اجرای آنها به وجود آید

تقسیم وزن در بام سبز

تقریبا مهندسین تمام ساختمان ها ، برای وزن برف ،حدود 50 کیلو در مترمربع ، بار بر روی پشت بام محاسبه مینمایند ، این بار محاسبه شده می تواند کمک کند تا برای اضافه وزن ناشی از ساخت بام سبز بر ساختمان استفاده گردد.

محوطه سازی

اما نکته مهمتر از این موضوع برنامه ریزی تقسیم وزن المانها ی بام باغ در محل های مناسب است چرا که باری که برای برف محاسبه شده بصورت یکنواخت در روی کل بام پیش بینی شده اما بار در روف گاردن در بسیاری از نقاط بصورت متمرکز میباشد . ( ما اعتقاد داریم اطلاعات ما در خصوص تقسیم بار برای روف گاردن کم نظیر است(

زهکشی بستر کاشت در بام سبز

شاید اهمیت ایزولاسیون در بام سبز از کسی پوشیده نباشد اما باید خاطر نشان کرد اگر اهمیت زهکشی در بام سبز بیش از ایزو لاسیون نباشد کمتر نیست .

روف گاردن

زهکشی در بام باغ از دو سو دارای اهمیت است اول برای حفظ سلامت ریشه گیاهان مورد استفاده در بام باغ و بعد برای جمع آوری و هدایت آب مازاد به لوله های خروجی . معمولا به دلیل در نظر نگرفتن لوله های جداگانه برای دفع آبهای مازاد بام سبز ، باید از لوله های آب باران کمک گرفت . تبدیل زهکشی متمرکز در بستر های کاشت روف گاردن به زهکشی گسترده ،نیاز به فنون و مصالح خاص این موضوع را داراست. ( مجموعه خانه باغ با واردات لایه های مخصوص زهکشی بام سبز که امروزه در اروپا مورد استفاده است امکان خوبی برای زهکشی بستر کاشت در روف گاردن را فراهم آورده است.

فیلترینگ بام سبز

فیلترینگ در بام سبز به عملیاتی اتلاق میشود که طی آن از انتقال املاح خاک به لایه های پایین تر جلوگیری می گردد . این عمل به واسطه قرار دادن لایه ای از الیاف ،انجام می پذیرد. عدم انجام این عملیات باعث تغییر بافت خاک و مسدود شدن مسیر های زهکشی روف گاردن می شود.

بام سبز

آلاچیق روف گاردن

ساخت آلاچیق در بام باغ با ساخت آلاچیق برروی زمین تفاوتهایی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

1-نیروی باد وارده بر آلاچیق در روف گاردن بیشتر است

2-در اتصال استراکچر به  آلاچیق محدودیت وجود دارد

ایزولاسیون روف گاردن

ایزولاسیون در بام باغ یکی از مهمترین بخش ها است ، که در واقع مرزی است برای عبور و عدم عبور آب به فضایی که زیر بام سبز قرار دارد . برای این بخش بسته به سایز بام سبز می توان از روشها و مواد مختلفی استفاده نمود.عایق کاری پشت بام با فایبرگلاس (عایق کاری روف گاردن با فایبرگلاس)

روف گاردن

انتخاب گیاه برای بام سبز

تمام هزینه ها و تلاشها برا ی ساخت بام سبز برای رسیدن به فضای سبز و کاشت گیاهان است و همین نمایانگر اهمیت انتخاب گیاهان برای بام باغ می باشد. گیاهانی که برای بام باغ استفاده می شوند از میان همان گیاهانی که بر روی زمین کاشته می شوند انتخاب می گردند با این تفاوت که باید به چند خصوصیت آنها توجه داشت مثل میزان رشد ریشه ،میزان تحمل گرما و تابش مستقیم نور خورشید ،میزان مقاومت در برابر باد های شدید و… ( مجموعه خانه باغ با تکیه بر 15 سال سابقه در تولید و عرضه گل و گیاه واجرای فضای سبز اطلاعات مفیدی درخصوص کاشت گیاهان در روف گاردن داراست

کشور های پیشگام در ساخت بام سبز

در سالهای اخیر بسیاری از کشور های جهان باتوجه به اثرات ثابت شده مثبتی که بام سبز ها بر کیفیت محیط زیست شهری دارند برای گسترش روف گاردن در شهرها اقدامات قابل توجهی انجام داده اند . شهر هایی چون توکیو  تورنتو , برلین , لندن و سنگاپور در پروژه های مختلفی اقدام به تحقیق و کمک مالی به گسترش بام باغ ها نموده اند.

اجرای روف گاردن با فایبرگلاس